Czy stacjonarne punkty bukmacherskie nadal mają sens?

Legalne obstawianie wydarzeń sportowych w Polsce już dość dawno temu stało się bardzo wygodne. Po co bowiem fatygować się do odpowiedniego lokalu, skoro wystarczy kilka kliknięć na komputerze lub telefonie, by „puścić” kupon? Okazuje się jednak, że popularne „ziemniaki” wciąż istnieją na terenie naszego kraju, a posiadają je zarówno firmy z długim stażem typu Fortuna czy STS, jak i zdecydowanie młodsze, np. Go+bet. Czy to oznacza zatem, że stacjonarne punkty bukmacherskie nadal mają sens?

Na czym polega sens naziemnych lokali bukmacherskich?

Odpowiadając na powyższe pytanie, trzeba stwierdzić, że, owszem, lokale, do których można przyjść, aby postawić zakład, mają sens. Jeśli bowiem byłoby inaczej, posiadający je operatorzy już dawno zdążyliby się ich pozbyć. A skoro tego nie robią, to na pewno nie bez powodu. W końcu nikt nie opłacałby regularnie czynszu za wynajem danego lokalu lub nabywał go, zatrudniając jednocześnie niezbędną do jego obsługi załogę po to, by do naziemnego interesu bukmacherskiego dopłacać, prawda? Ale, ale… dlaczego konkretnie szczególnie w dużych miastach możemy wciąż natknąć się na lokale wspomnianych na wstępie (i nie tylko) „buków”?

Kto najczęściej odwiedza „ziemniaki”?

Zacznijmy od tego, że legalne obstawianie wydarzeń sportowych to zajęcie, którym częściej lub rzadziej zajmują się nie tylko młodzi ludzie, w większości wykorzystujący do tego celu urządzenia elektroniczne z dostępem do Internetu. Starsze osoby niekiedy nie posiadają komputera czy smartfona, dlatego chętnie odwiedzają naziemne punkty bukmacherskie, by spróbować swoich sił w obstawianiu. Można więc powiedzieć, że dopóki żyją w Polsce ludzie, którzy preferują tradycyjne rozwiązania – także jeśli chodzi o zakłady – istnieć będą także lokale odpowiadające ich potrzebom. Zupełnie tak jak np. placówki Poczty Polskiej – obecnie w większości odwiedzane już tylko przez pamiętających czasy, gdy nie było innego wyboru.

Naziemne punkty bukmacherskie – miejsce do nawiązywania relacji

Trzeba też pamiętać, że w działających naziemnie lokalach bukmacherskich można wymienić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi graczami. Ktoś zaproponuje ciekawy system obstawiania, inna osoba podzieli się swoimi typami piłkarskimi na najbliższy weekend i tak mija czas. W ten sposób zawiązują się między nimi relacje, na podtrzymywanie których nierzadko odwiedzenie „ziemniaka” danego bukmachera stanowi jedyny sposób. Bo skoro można spotykać się w parku, pubie, w przychodzi medycznej i tysiącach innych miejsc, służących wymianie myśli, dlaczego miałby nie sprawdzić się w tym lokal bukmacherski?

Korzystanie ze stacjonarnego „buka” ochroną przed uzależnieniem?

Nie da się ukryć, że korzystanie z „ziemniaków” bywa też sposobem dla niektórych graczy na ograniczenie ryzyka utraty zbyt dużej ilości środków i/lub popadnięcia w uzależnienie. Korzystając z usług bukmacherów online, można bowiem praktycznie w dowolnym czasie postawić kolejny zakład. A potem jeszcze jeden, drugi, trzeci… i tak dalej. A to z kolei potrafi uzależnić. Dlatego jeśli ktoś nie chce popaść w nałóg, na pewno łatwiej będzie mu go uniknąć, gdy ograniczy się do obstawiania wyłącznie stacjonarnie. Dlaczego? Ponieważ każdorazowe odwiedzenie wybranego punktu wymaga sporo „zachodu”. Trzeba się bowiem ubrać, przejść lub przejechać określony dystans, a potem jeszcze wrócić – niekiedy w upale, zimnie, w deszczu czy podczas wichury… Poza tym lokale bukmacherskie najczęściej nie działają 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu, czego nie można powiedzieć o stronach internetowych i aplikacjach „buków”, a to także ma znaczenie dla osób bojących się uzależnienia od hazardu.

BONUS

220 ZŁ
  • 200 zł bonus 100% od pierwszej wpłaty
  • 20 zł bonus bez depozytu

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Naziemne punkty bukmacherskie jako nośniki reklamowe

No dobrze, wiesz już, jakie korzyści z istnienia naziemnych punktów bukmacherskich mogą czerpać ich klienci. Ale to nie wszystko. Pamiętaj, że są to lokale bardzo dobrze nadające się do reklamowania usług Fortuny, STS-u Go+bet i innych operatorów. W końcu życie toczy się nie tylko w Internecie, o czym zawsze należy pamiętać. Jeśli więc np. dany „buk” zechce ruszyć ze specjalną promocją ze względu na start ważnego turnieju, może o tym poinformować za pomocą odpowiedniej tablicy reklamowej (szyldu). Prawda, że proste? Nic więc dziwnego, że na mapie Polski istnieje wciąż co najmniej kilkaset „ziemniaków” i nic nie wskazuje na to, by miały one zniknąć w ciągu kilku kolejnych lat, choć w dalszej przyszłości rzeczywiście może do tego dojść.

BONUS

335 ZŁ
  • 300 zł zakład bez ryzyka
  • 10zl freebet -> tylko z naszym kodem!
  • 20 zł bez depozytu na start
  • 5 zł bonus za udostępnienie kuponu

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy