Czy warto mieć konta u kilku bukmacherów?

Osoby zawierające zakłady bukmacherskie albo dopiero planujące wejść w świat zakładów zastanawiają się często, który z bukmacherów ma najlepszą ofertę. Oczywiście jako klient chcemy mieć dostęp do najlepszego produktu na rynku, więc nic dziwnego, że zadajemy sobie takie pytanie. Czy jednak nie lepiej byłoby założyć kilka kont bukmacherskich i samemu porównać, który operator najbardziej nam odpowiada?

Czy warto mieć konta u kilku bukmacherów?

Łatwiejszy wybór najlepszej oferty

Mając rozeznanie wśród kilku ofert bukmacherskich, prościej będzie nam zdecydować, która z nich jest dla nas najlepsza. Często bywa tak, że na interesujące nas zdarzenie jeden bukmacher wystawi ciekawsze kursy niż inny. Mając konta w różnych miejscach, zawsze będziemy mogli skorzystać z najwyższego kursu na dane spotkanie. Nie ulega wątpliwości, że nie będą to raczej nigdy kolosalne różnice, ale dla nas jako graczy mogą mieć fundamentalne znaczenie. Przykładowo, gdy typer z założenia gra tylko w ten sposób, by podwoić swoją stawkę, nawet minimalna różnica kursu może nakłonić go do skorzystania z innej oferty.

Bonusy powitalne

Sól zakładów bukmacherskich, czyli bonusy powitalne. W celu zachęcenia graczy, do wzięcia udziału w zakładach, bukmacherzy oferują tzw. pakiety na start. Mając konta u kilku operatorów, masz możliwość skorzystania z większej liczby bonusów. To znakomita opcja to znacznego powiększenia swojego kapitału na grę, ale też zmniejszenia ryzyka porażki. W Polsce zwłaszcza nowi bukmacherzy najczęściej oferują bonusy od depozytów i tzw. zakłady bez ryzyka, które umożliwiają graczowi zwrot środków w przypadku przegranego pierwszego zakładu. Do tego dochodzą jeszcze freebety, czyli darmowe środki, które są co prawda najniższymi bonusami, ale to zawsze dodatkowa okazja do zakładu. Mając konto u różnych bukmacherów, dajesz sobie więcej opcji bonusowych, a co za tym idzie, większą szansę wygranej.

Specjalne promocje czasowe

Mając kilka kont u bukmacherów, możesz zdecydowanie częściej korzystać z promocji dotyczących zakładów. Najczęściej pojawiają się one przed ligowymi weekendami lub wieczorami z Ligą Mistrzów, ale też np. przy okazji ważnych wydarzeń sportowych z innych dyscyplin. Tutaj bukmacherzy naprawdę mają kreatywne pomysły i warto mieć możliwość skorzystania z tych promocji. Mogą one polegać na grze bez podatku, uzyskaniu dodatkowych środków czy po prostu opcji gry po wyższym kursie. Oferty promocyjne pojawiają się praktycznie w każdym tygodniu, więc jeśli wyrazisz zgodę na powiadomienia, nie będziesz mógł się opędzić od ciekawych ofert. Spośród licznych akcji promocyjnych na pewno wybierzesz coś ciekawego dla siebie, ale żeby mieć duży wybór, należy zarejestrować się u kilku różnych bukmacherów.

Problemy techniczne na stronie

Złośliwość rzeczy martwych nie wzięła się znikąd. To powiedzenie znają wszyscy, którym dokuczyły nieprzewidziane konsekwencje zupełnie niezależnych od nich wydarzeń. W zakładach bukmacherskich też może się zdarzyć, że strona będzie miała problemy techniczne lub po prostu prowadzone będą prace serwisowe. Zazwyczaj trwają one nawet po kilka godzin, więc co może wtedy zrobić gracz, który akurat chciał postawić zakład, a nie ma takiej możliwości? Sposobem na takie sytuacje jest właśnie założenie innego konta bukmacherskiego. Może się ono przydać w powyższej sytuacji i umożliwić zawarcie zakładu na nadchodzące spotkania.

Limity bukmacherskie

Dla graczy, którym za dobrze będzie szło w obstawianiu, przewidziane są limity bukmacherskie. Polegają one na tym, że nie stawka zakładu, który chcesz postawić, jest mocno ograniczona. Uniemożliwia to zyskowną grę, więc gracze powinni mieć w zanadrzu przygotowaną alternatywę. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, w których typer nie mógł postawić zakładu, ponieważ ograniczały go limity na koncie bukmacherskim. W takich sytuacjach dodatkowe konta u bukmacherów okazują się bardzo przydatne.

Czy można mieć kilka kont u bukmacherów?

Niektórzy gracze rezygnują z założenia kolejnego konta u bukmachera, bo przecież już jedno mają. Nie zabrania im to jednak rejestracji u innego buka, więc jak najbardziej jest to możliwe. Poniżej wymieniliśmy główne przyczyny i argumenty, które mogą was przekonać do założenia konta u innego bukmachera, niż obecnie.

Zalety i wady posiadania kilku kont

Jak to mówią „każdy medal ma dwie strony”, więc wszystko ma swoje pozytywne i negatywne aspekty. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku założenia kilku kont bukmacherskich w różnych miejscach.

Zalety posiadania wielu kont

Oferty kursowe na stronach bukmacherów różnią się. Posiadanie kilku kont pozwoli nam na osiąganie większych korzyści z gry. Zwłaszcza jest to widoczne w przypadku zakładów na żywo, gdy twórcy kursów muszą działać szybko i niekiedy zdawać się na własną intuicją. Poniżej wypisane są najważniejsze zalety posiadania kilku kont u bukmacherów:

  • możliwość gry po najwyższych kursach
  • udział w tymczasowych promocjach
  • powiadomienia o najciekawszych okazjach
  • korzystanie z bonusów powitalnych
  • możliwość jednoczesnej gry w kilku miejscach

Wady posiadania wielu kont

Prezentują się zgoła mniej okazale, ale jednak nie może być tak, że coś ma tylko dobre strony. Największą przeszkodą mogą być chęci i brak czasu, więc jako wadę na pewno należałoby wymienić czasochłonność. Jakie negatywy wiążą się z założeniem kont na kilku portalach bukmacherskich?

  • zakładanie kont i ich weryfikacja może długo potrwać
  • uzależnienie od zakładów przy nadmiernej grze
  • zablokowanie konta

Ostatnia pozycja dotyczy tylko typerów, którzy grają tak zwane surebety. To znaczy, że chcą osiągnąć wspierającą się kombinację zakładów, która niezależnie od wyniku meczu przynosi zysk. Jeżeli taki sposób grania zostanie odkryty, bukmacher może nałożyć na konto limit, albo nawet je zablokować.