Funkcja Cash-Out – co należy o niej wiedzieć?

Opcja cash out to jedna z ciekawszych ofert, które przygotowali bukmacherzy dla swoich graczy. Zaprojektowano ją tak, żeby pomagała typerom w przypadku, kiedy postawiony przez nich zakład nie idzie po ich myśli. Warto się jednak przyjrzeć się z bliska temu, z czym wiąże się skorzystanie z tego wariantu i jak może to wpłynąć na typowanie zakładów.

Funkcja Cash-Out – co należy o niej wiedzieć?

Czym jest cashout?

Zanim zaczniemy dokładnie omawiać tę opcję, warto dowiedzieć się, czym dokładnie ona jest. Otóż cash out może być kojarzony z bankowością, jednak u bukmachera posiada nieco inną funkcję. Cash out jest możliwością wcześniejszego wycofania się z zakładu oraz chociaż częściowego odzyskania zainwestowanych środków, a nawet zgarnięcia pewnej części wygranej.

Nie jest to równoznaczne z anulowaniem zakładu, więc nie należy stosować tych wyrażeń zamiennie. Dzięki skorzystaniu z funkcji cash out możesz otrzymać z powrotem część swoich środków, co pomaga zminimalizować straty w przypadku, kiedy mecz nie rozgrywa się tak, jak powinien. Obecnie tylko kilku bukmacherów oferuje tę opcję, dlatego tym bardziej zapoznać się z możliwościami, które daje taki cashout.

Wcześniejsze zamknięcie zakładu

Skorzystanie z opcji cash out wcale nie jest takie proste. Nie każdy zakład może zostać wcześniej zamknięty i rozliczony, gdyż dostępność tej funkcji jest ustalana jako iloczyn współczynnika, stawki, kursu, który ustala bukmacher oraz maksymalnej wygranej. Dlatego wcześniejsze rozliczenie kuponu może być niedostępne, kiedy chcesz go rzeczywiście zamknąć.

Jednak czy skorzystanie z cash outu jest rzeczywiście opłacalne? Czy nie lepiej poczekać do końca, a może jednak zakład wejdzie, a gracz na tym skorzysta? Każda oferta proponowana przez bukmachera ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba dokładnie się zastanowić, czy cash out rzeczywiście nam się opłaca.

Warto również zwrócić uwagę, że zamknięcie zakładu a anulowanie zakładu to dwie różne opcje. Komenda „anuluj zakład” oznacza, że gracz wycofuje zdarzenia postawione na kuponie i chce odzyskać dokładnie taką kwotę, jaką zainwestował, bez żadnych konsekwencji.

Natomiast komenda „zamknij zakład” jest równoznaczna z wcześniejszym wycofaniem się z gry na zasadach ustalonych przez bukmachera. Taki cash out posiada nieco więcej korzyści niż całkowite anulowanie zakładu i przebiega inaczej, więc nie należy mylić tych dwóch opcji.

Jak skorzystać z opcji cash out?

Na stronie wybranego przez Ciebie operatora, który oferuje taką funkcję, znajdujesz interesujące Cię rodzaje zakładów i stawiasz zakład pojedynczy lub akumulowany. Możesz obstawić zarówno wydarzenia live jak i pre-match, więc możesz również zamykać zakłady na żywo.

Podczas meczu obserwuj swój kupon, ponieważ może pojawić się tam opcja cash out. Jeśli uważasz, że zdarzenia na kuponie mogą nie wejść lub po prostu chcesz wcześniej wycofać się z gry, wystarczy, że klikniesz cash-out i potwierdzisz swój wybór. Następnie bukmacher musi zaakceptować Twoją decyzję i rozstrzygnąć kupon. Stan Twojego konta powinien się zaktualizować o kwotę, na którą zgodził się operator.

Proste, prawda? Jednak czy bukmacher czasem na tym nie traci? O tym powiemy nieco później. Teraz przyjrzymy się samej funkcjonalności narzędzia, które oferują nam operatorzy.

Jak w praktyce wygląda cash out?

Gracz stawia kupon, a którym umieszczonych jest 5 różnych zdarzeń. Za postawioną kwotę 50 zł może uzyskać aż 500 zł, jeśli oczywiście wszystkie zdarzenia wejdą. Trzy mecze weszły i zostały jeszcze dwa. W takim przypadku bukmacher może już zaproponować opcję wcześniejszego wypłacenia środków w wysokości około 300 zł.

Gracz oczywiście nie ma obowiązku skorzystania z tej oferty, ponieważ być może jest pewny swojego wyboru. W takim przypadku skorzystanie z cashoutu jest nieopłacalne, gdyż typer może zdobyć znacznie więcej, obserwując dalszy rozwój wydarzeń. Jednak w przypadku kiedy gracz nie jest pewny, co do swojego wyboru i nie sądzi, że pozostałe mecze mają szanse na wejście, warto rozważyć opcję szybszego rozliczenia się z bukmacherem. Opcję z cash out wybierają najczęściej gracze, którzy mają na kuponie wygrane np. cztery z pięciu zdarzeń i w takim przypadku mają więcej do stracenia niż do zyskania.

Warto pamiętać, że jeśli bukmacher nie oferuje funkcji cash-out w danym momencie, sytuacja może ulec zmianie za kilka chwil, szczególnie przy opcji na żywo. Kursy zmieniają się cały czas, więc wcześniejsze zamknięcie kuponu może być dostępne w każdej chwili. Cash-out nie jest oferowany również w momencie, kiedy na kuponie pojawiły się przegrane zdarzenia. W sytuacji, kiedy trzy mecze są rozstrzygnięte pomyślnie, jeden jest przegrany i został tylko jeden, bukmacher nie zaproponuje cash-outu, ponieważ wszystkie zdarzenia zostaną rozliczone jako przegrane i nie zostanie przyznana żadna wygrana.

Gracze nie mają możliwości negocjowania kwoty proponowanej przez operatora. Jeśli bukmacher proponuje 300 zł za wcześniejsze zamknięcie kuponu, ta suma nie podlega żadnej negocjacji, ponieważ jest ona obliczana automatycznie.

Jednym z oczywistych minusów jest to, że jeśli gracz zdecyduje się na wcześniejsze zamknięcie swojego kuponu przy użyciu opcji cash out, straci on prawo do wygranej. Oznacza to, że jeśli zdarzenia obstawione na kuponie okażą się wygrane, gracz nie ma możliwości rezygnacji z cash outu na rzecz wcześniej oferowanej wygranej. Tak więc, jeśli wybierzesz cash out możesz pożegnać się z kwotą, która była ustalona za wygrany kupon.

Bukmacherzy z opcją cash out

Obecnie nie każdy legalny bukmacher oferuje funkcję zamknięcia zakładu jeszcze przed rozstrzygnięciem się meczu. Owszem, coraz więcej postanawia wprowadzić tę opcję, jednak nie jest ona jeszcze tak popularna, jak chociażby bonusy bez depozytu.

U jakiego bukmachera możesz skorzystać z wcześniejszego zamknięcia swojego kuponu? Bukmacherzy tacy jak Fuksiarz, STS, LV BET, TOTALbet, PZBuk, BETFAN, eTOTO i forBET. Ostatni z nich, czyli forBET cash out oferuje jedynie przez aplikację, więc aby móc skorzystać z tej opcji, trzeba pobrać apkę na urządzenie mobilne.

Warto pamiętać, że dostępność opcji cash out nie ogranicza się jedynie do legalnych bukmacherów. Wielu operatorów bez licencji również tę opcję oferuje, jednak przypominamy, że korzystanie z usług nielegalnego bukmachera może wiązać się z konsekwencjami prawnymi.

Dlatego niech nikogo nie skusi Unibet cash out lub też cash out bet at home, ponieważ ci bukmacherzy nie mogą oferować swoich usług w naszym kraju i są liderami w nielegalnych grach hazardowych. Dlatego warto uważać, gdzie zakładamy konta i korzystać jedynie z legalnych zakładów wzajemnych.

Najpopularniejsze oferty zakładów bukmacherskich z opcją cashout

Bukmacherskie zakłady posiadają bardzo wiele opcji, jednak cash out jest jedną z ciekawszych, dlatego warto się przyjrzeć możliwościom, jakie niesie ze sobą, w zależności od bukmachera. Skupimy się na najpopularniejszych z nich, czyli na STS i Fortunie.

W Fortunie możesz znaleźć opcję, którą bukmacher nazwał Early Cash Out. Jest ona przeznaczona tylko dla kuponów kombi, zarówno tych przedmeczowych, jak i live. Dodatkowo na takim kuponie musi znaleźć się minimum jedno trafione zdarzenie oraz oczywiście żaden zakład nie może być przegrany. Z funkcji cash out Fortuna możesz skorzystać jedynie w przypadku, kiedy operator sam zaproponuje taką opcję oraz zostanie ona zaakceptowana przez buka. Jeśli na Twoim kuponie pojawi się przycisk z komendą „wypłać”, wtedy możesz skorzystać z wcześniejszego zamknięcia, czyli Early Cah Out Fortuna.

Teraz spójrzmy na cash out STS. W tym przypadku kupony bukmacher przyjmuje nie tylko akumulowane, ale również i solo, więc gracze mogą wcześniej zamknąć również i zakład pojedynczy. Jednak z tej opcji nie można skorzystać w ramach bezpiecznego zakładu i niektórych promocji, jak chociażby Maxikombi lub stawiając darmowy zakład. Tak jak Fortuna kupony rozliczała na zasadzie braku przegranych zdarzeń, tak samo kupony STS nie mogą posiadać przegranego zakładu.

Na stronie bukmachera można znaleźć dokładny opis tej funkcji, zaraz przy pytaniach FAQ dotyczących cash outu oraz takich jak bezpieczny zakład STS, o co chodzi oraz STS jak usunąć konto. Na stronie znajdziemy również dokładnie rozpisany oraz opatrzony zdjęciami przewodnik po tejże ofercie. Warto także zapoznać się z regulaminami dotyczącymi funkcji.

Warto wspomnieć, że niektórzy bukmacherzy decydują się na wprowadzenie podobnej opcji do cashout, jaką jest np. Early Payout w Fuksiarz.pl.

Dlaczego bukmacher oferuje korzystanie z funkcji cash out?

Czy bukmacherom opłaca się wcześniejsze zamykanie zakładów? Przecież teoretycznie operatorzy tracą na tym, że gracze odzyskują wpłacone środki. Jak się jednak okazuje, dzięki opcji cashout bukmacherzy bardziej zyskują niż tracą i dlatego taka funkcja jest wykorzystywana na ich korzyść. Oto kilka powodów, dla których legalni bukmacherzy wprowadzają do swojej oferty cash-out.

Przede wszystkim chodzi o profit, ponieważ bukmacher, proponując cash out oferuje również i drugą marżę na ten sam zakład. Dodatkowo minimalizowane jest ryzyko zgarnięcia większych wygranych na kuponach. Gracze niepewni swoich typów chcą szybciej zyskać jakikolwiek profit lub odzyskać zainwestowane środki są skłonni do oddania części gotówki bukmacherowi, byleby tylko zminimalizować poniesione straty. Wystarczy tylko jedna bramka i kiedy emocje biorą górę, gracze wybierają opcję cash out, nie czekając do końca meczu. Jest jeszcze kilka innych powodów przemawiających na korzyść bukmachera, jednak nie warto dokładnie się nad tym rozwodzić.

Skorzystanie z opcji cash out jest zdecydowanie korzystniejsze dla bukmachera niż dla zwykłego gracza. Jednak w rękach umiejętnego gracza, może okazać się, że ta opcja będzie korzystna dla typera, który decyduje się na obstawianie w serwisie oferującym takie narzędzie.

Podsumowanie

Dzięki opcji cash out gracze mogą grać swobodniej, ponieważ otrzymują możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu i wypłacenia wygranej. Jest to ciekawa oferta, ponieważ wiadomo, że sport jest nieprzewidywalny, a już tym bardziej piłka nożna, którą to najchętniej obstawiają gracze. Dlatego cash out jest dodatkowym zabezpieczeniem podczas obstawiania niepewnych meczy. Jeśli gracze potrafią umiejętnie wykorzystać to narzędzie, mogą osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.

Ta opcja przydatna jest przede wszystkim, gdy graczowi zależy na szybszym rozliczeniu się z bukmacherem i uzyskaniu jakiegokolwiek zysku. Co prawda nie każdy legalny bukmacher oferuje taką funkcję, jednak ci, którzy przygotowali takie narzędzie dla graczy, posiadają całkiem ciekawą ofertę, do której warto zajrzeć.

Przypominamy, że udział w nielegalnych grach online może wiązać się z konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać, dlatego zawieranie zakładów wzajemnych jest dozwolone tylko i wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Apelujemy również o rozważne obstawianie zakładów. Odpowiedzialna gra jest kluczem do bezpieczeństwa w Sieci. Korzystaj tylko z usług legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję przyznaną przez Ministerstwo Finansów.