Funkcja cash-out – wszystko, co powinieneś wiedzieć

cashout

Opcja cash-out to jedna z możliwości, którą bukmacherzy oferują swoim graczom coraz częściej. Jej celem jest pomaganie typerom, gdy ich zakłady nie idą zgodnie z oczekiwaniami. Jednak zanim zdecydujesz się na skorzystanie z tej opcji, powinieneś sprawdzić dokładnie, co się za nią kryje i jak wpływa na proces typowania zakładów.

Czym jest cash-out?

Cash-out, choć może brzmieć jak termin z bankowości, w świecie bukmacherskim pełni nieco inną rolę. To możliwość wcześniejszego wycofania się z zakładu, częściowego odzyskania postawionych środków lub nawet zgarnięcia części wygranej. Należy jednak pamiętać, że nie jest to tożsame z anulowaniem zakładu, dlatego nie powinno się używać obu terminów zamiennie. Cash-out pozwala odzyskać część postawionych środków, minimalizując straty, gdy wydarzenia nie układają się po myśli gracza. Obecnie już całkiem spora liczba bukmacherów oferuje tę opcję.

Wcześniejsze zamknięcie zakładu

Korzystanie z cash-out nie jest takie proste. Nie każdy zakład może zostać wcześniej zamknięty, a dostępność tej funkcji zależy od współczynnika, stawki, kursu ustalonego przez bukmachera i maksymalnej wygranej. Wcześniejsze rozliczenie kuponu może być niedostępne, gdy zechcesz je zrealizować. Dlatego warto zastanowić się, czy skorzystanie z cash-out jest opłacalne, czy może lepiej poczekać na zakończenie zakładu. Każda oferta bukmachera ma swoje zalety i wady, dlatego decyzję trzeba podejmować świadomie.

Zamknięcie zakładu a anulowanie zakładu

Warto zaznaczyć, że zamknięcie a anulowanie zakładu to dwie różne opcje. Anulowanie zakładu oznacza wycofanie zdarzeń postawionych na kuponie, chcąc odzyskać dokładnie tę kwotę, jaką dana osoba zainwestowała, bez żadnych konsekwencji. Natomiast zamknięcie zakładu równa się wcześniejszemu wycofaniu się z gry na warunkach bukmachera. Cash-out ma więcej korzyści niż całkowite anulowanie zakładu, dlatego nie należy ich mylić.

Jak skorzystać z cash-out?

Na stronie wybranego operatora oferującego funkcję cash-out znajdziesz interesujące zakłady i postawisz pojedynczy lub akumulowany kupon. Możesz obstawiać zarówno wydarzenia na żywo, jak i przedmeczowe. Podczas trwania meczu obserwuj swój kupon – opcja cash-out pojawi się, jeśli zdarzenia nie będą szły po twojej myśli. Jeśli uznasz, że warto wcześniej się wycofać, kliknij „cash-ut” i potwierdź swoją decyzję. Bukmacher musi zaakceptować wybór i rozliczyć kupon. Stan konta zaktualizuje się o uzgodnioną kwotę.

Jak wygląda cash-out w praktyce?

Przykładowo gracz stawia kupon z pięcioma zdarzeniami za 50 zł, z możliwością wygranej 500 zł. Trzy mecze są już rozstrzygnięte, a dwa pozostałe jeszcze nie. Bukmacher może zaproponować wcześniejsze wypłacenie około 300 zł. Gracz może zdecydować, czy skorzystać z tej oferty. Warto pamiętać, że bukmacher nie oferuje negocjacji kwoty cash-out.

Bukmacherzy z opcją cash-out

Nie każdy legalny bukmacher oferuje opcję wcześniejszego zamknięcia zakładu. Jednak bukmacherzy, tacy jak: Superbet, Fortuna, STS, Go+Bet, Betclic, Totalbet czy PZBUK włączyli tę opcję do swojej oferty. Poza tym bukmacherzy oferują różne warianty cash-out. Na przykład Fortuna oferuje wcześniejsze zamknięcie zakładów, które są zawierane zarówno przed startem wydarzeń sportowych, jak i już po ich rozpoczęciu. W dodatku mogą one znajdować się na kuponach z jednym lub wieloma zdarzeniami. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku STS, PZBUK, Totalbet, Betclic, Go+Bet. Z kolei Superbet oferuje aż trzy rodzaje cash-out:

  • wypłatę wyświetlonej w danym momencie kwoty (gdy zdąży ulec zmianie, nie będzie możliwe skorzystanie z opisywanej opcji);
  • wypłatę dowolnej kwoty – nawet jeśli w międzyczasie zdążyć się ona zwiększyć lub zmniejszyć;
  • +/- 10% – wypłata środków w momencie, gdy kwota do wygrania nie zmieni się o więcej niż właśnie 10%.

Dlaczego bukmacher oferuje cash-out?

Mimo pozornej utraty dla bukmachera cashout jest dla niego opłacalny. Oferując tę opcję, bukmacher zyskuje dodatkową marżę na zakładzie i minimalizuje ryzyko większych wygranych. Gracze niepewni swoich typów są skłonni zrezygnować z części wygranej, by zminimalizować straty. Dla bukmachera to korzystna sytuacja.

Podsumowanie

Cash-out daje graczom większą swobodę w obstawianiu, umożliwiając wcześniejsze zamknięcie kuponu i wypłacenie wygranej. Choć nie każdy bukmacher oferuje tę funkcję, ci, którzy to zrobili, na pewno nie żałują. W ten sposób są bowiem w stanie ograniczyć ryzyko konieczności wypłacania dużych kwoty przy jednoczesnym zapewnieniu swoim klientom możliwości uzyskania przez nich choćby niewielkiego zwrotu postawionej stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP 3 bukmacherów

200 zł

260 zł

3700 zł

3755 zł

300 zł

330 zł

Ostatnie wpisy
Arsenal – Chelsea: kursy i typy bukmacherskie (23.04
AC Milan – Inter Mediolan: kursy i typy (22.04
Warta Poznań – Stal Mielec: kursy i typy (22.04
AS Roma – Bologna: kursy i typy bukmacherskie (22.04