tenis-krecz

Jak bukmacherzy rozliczają krecze w tenisie?

Tenis ziemny jako dyscyplina sportowa jest dosyć specyficzna, ponieważ może zaistnieć wiele sytuacji, które wpłyną na szybsze zakończenie rozgrywki. Typerzy, którzy lubią stawiać zakłady na tenisa, na pewno spotkali się już z określeniem „krecz”, które jest bezpośrednio związane właśnie z tym sportem. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie temu co to jest krecz w tenisie, a także jak wyglądają zasady rozliczania kreczów w bukmacherce. Może to okazać się przydatna wiedza podczas typowania.

Co oznacza krecz w tenisie?

Taka sytuacja nie jest często spotykana, gdyż krecz w tenisie oznacza walkower. Jeśli jeden z zawodników zdecyduje się na zrezygnowanie z dalszej gry, taka sytuacja została określona jako krecz. Tak więc jest to swojego rodzaju walkower w tenisie. Poddanie meczu bez walki w tenisie jest równoznaczne z przyznaniem zwycięstwa przeciwnikowi. Powody mogą być różne, jak chociażby brak przeciwnika, niespodziewane wycofanie się z rozgrywek spowodowane kontuzją, albo dyskwalifikacja zawodnika. Skoro wiemy co znaczy krecz w tenisie, warto także dowiedzieć się jak działa krecz co to oznacza dla zawodników oraz jak często tenis krecz przewiduje. W tenisie ziemnym jest możliwość wystąpienia walkowera na dwa sposoby. W tym artykule skupimy się jedynie na tej drugiej opcji, którą jest krecz. Jeśli chodzi o krecz tenis jest jedynym sportem, który używaj tej nazwy jako określenie walkowera. Powodem, który najczęściej jest podawany w przypadku wycofania się z meczu jest kontuzja. Podczas rozgrywek opuszczenie meczu z powodu urazu jest jak najbardziej uzasadnione, gdyż dla sportowca ważniejsze jest jego zdrowie niż wynik jednego spotkania. Ze względu na to lepiej jest się wycofać, żeby nie narazić się na ewentualne komplikacje oraz uszkodzenia.

Czy krecz=zwrot? Podstawowe zasady rozliczania kreczów w tenisie

Skoro wyjaśniliśmy co to jest krecz, należy teraz sprawdzić jak zakłady bukmacherskie są rozliczane w sytuacji, kiedy krecz rzeczywiście wystąpi w trakcie jednego ze spotkań. Zwykły walkower, na przykład z powodu kontuzji, bukmacherzy rozliczają bardzo prosto, przyznając zwrot stawki za postawione zakłady bukmacherskie. Ale czy zwrot stawki obowiązuje również jeśli krecz nastąpił podczas meczu, w pierwszym secie? Jeśli typer wykorzystał kod promocyjny LVBET online to także otrzyma zwrot? Otóż zakłady bukmacherskie dają wiele możliwości obstawiania, a gracze mają do wyboru setki sytuacji, które teoretycznie mogą mieć miejsce podczas meczu i to od poprawnego obstawienia zależy wygrana. Gracze stawiają dosyć wysokie stawki na swoich faworytów, sprawdzają kod promocyjny BetClic online, a także porównują statystyki, jednak co w przypadku, kiedy zawodnik wycofa się z rozgrywki z powodu kontuzji? Czy wtedy również bukmacher uzna, że krecz = zwrot?

lvbet

Ze względu na to, warto wiedzieć w jaki sposób dany bukmacher podchodzi do sprawy kreczów oraz jakie zasady rozliczania posiada. Od tego zależy czy kupon zostanie rozliczony jako wygrany lub przegrany i czy gracz otrzyma zwrot stawki. Jednak czy każdy gracz otrzyma automatyczny zwrot stawki, jeśli krecz nastąpił podczas jednego z obstawionych spotkań? Dlatego warto orientować się jakie zasady rozliczania na zakłady bukmacherskie posiadają operatorzy. Zdarza się, że bukmacher tenis ziemny może traktować trochę po macoszemu, przez co nie zwraca wystarczająco dużo uwagi na zakłady tenisowe. Dlatego typy bukmacherskie tenis warto stawiać jedynie u sprawdzonych bukmacherów, którzy wiedzą jak ten sport jest złożony oraz przewidzieli odpowiednie rozwiązanie w sytuacji, kiedy nastąpi krecz.

Najlepszy bukmacher online wie co to krecz w tenisie, dlatego warto teraz sprawdzić jak wyglądają ogólne zasady rozliczania takich sytuacji jak walkower w tenisie. Oczywiście sporą rolę pełni moment, w którym nastąpi krecz, a także rozegrana ilość gemów i setów. Czasami wystarczy rozegrać tylko jedną piłkę podczas spotkania, aby zakład na kuponie został rozliczony na niekorzyść zawodnika, który chce zrezygnować. Więc jeżeli w pierwszym secie dany zawodnik stwierdzi, że chce przerwać spotkanie, mecz zostanie rozstrzygnięty na jego niekorzyść.

Każdy z setów posiada swoje własne zasady. Jeżeli zawodnicy ukończą 2 sety, zakład jest rozliczony na korzyść zawodnika, który pozostał w grze. Oznacza to, że jeżeli w pierwszym secie lub w drugim wystąpi krecz zwrot zostanie najprawdopodobniej przyznany typerowi. Końcowy rozrachunek bierze pod uwagę wszystkie punkty zdobyte przez zawodników, a dopiero wtedy bukmacher określi czy dokonać zwrotu czy np. STS krecz w tenisie rozstrzygnie na niekorzyść typera.

Jeśli chodzi o tenis bukmacher może objąć zwrotem cały mecz, a niezależnie od tego, w którym momencie wystąpił krecz. Dlatego gracze, którzy mają obawy, że ich PZBuk kod bonusowy online może przepaść, nie muszą się martwić, że bonus zniknie jeśli na tenis zakłady bukmacherskie zostaną rozliczone jako przegrane w przypadku kreczu. Na to jak zostanie rozstrzygnięty kupon może mieć wpływ rodzaj postawionego zakładu, sumy setów oraz ilość gemów rozegranych podczas spotkania. Jednak ogólna zasada jest niezmienna. Jeżeli w momencie przerwania spotkania postawiony zakład jest przegrany lub w pełni wygrany, kupon zostanie rozliczony normalnie. Jeśli jednak zakład jest otwarty i nie ma klarownego rozstrzygnięcia spotkania, czyli nie do końca wiadomo w jaki sposób mecz by się skończył gdyby nie krecz zwrot stawki z pewnością zostanie zaproponowany przez buka. Zatem zakłady bukmacherskie są rozliczane w zależności od bukmachera, dlatego warto wykorzystać kod promocyjny eFortuna online, dzięki któremu gracz może otrzymać dodatkowe bonusy od bukmachera, a jeśli wystąpi krecz Fortuna zapewni ciekawą ofertę na tenis zakłady bukmacherskie.

Dlaczego warto wiedzieć co to krecz oraz jak taki zakład rozliczyć?

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie tenis jest z pewnością problematycznym sportem, gdyż jest on dosyć kontuzjogenny. Mimo, że nie jest to sport kontaktowy, rywalizacja może powodować urazy. Nagminne są kontuzje kostek, nadgarstków, a także barków, więc krecze nie powinny dziwić fanów tej dyscypliny sportowej. Jednak niektórzy mogą kojarzyć krecz tenis co to jest za typ walkowera, jednak nie wiedzieć jaki ma on wpływ na zakłady bukmacherskie. Otóż w sportach zespołowych, w przypadku kontuzji, na boisko wchodzi zawodnik rezerwowy. Niestety w tenisie nie jest to możliwe, dlatego jeżeli zawodnik będzie miał poważniejszy uraz, zmuszony będzie zakończyć spotkanie kreczem. Z takiego rozwiązania korzystają nawet najlepsi tenisiści. Czasami zdarzają się również sytuacje, że zawodnicy w przypływie frustracji udają kontuzję, ale są to nieliczne sytuacje, które są ściśle kontrolowane.

Na rynku istnieje obecnie wiele opcji, na które można postawić kupon, dlatego warto być zorientowanym w zasadach rozliczania zdarzeń. W tym przypadku wiele zależy od operatora, dlatego niektórzy typerzy mogą się martwić, że ich kod promocyjny forbet online, a także przyznany bonus powitalny nie zostanie zwrócony. W znacznej większości przypadków nie należy się martwić, gdyż bukmacher po sprawdzeniu jak wyglądają punkty w tenisie oraz ilość gemów, najprawdopodobniej rozstrzygnie kupon na korzyść gracza. Jeśli gracz poprawnie wytypował, kto zwycięży mecz, rozstrzygnięcie jest proste, czyli mecz krecz zwrot. Taką politykę krecz zwrot Fortuna oferuje w swoim serwisie, ale nie jest to jedyny buk, który zastosował takie rozwiązanie. Krecz w STS jest również dostępny, tak samo jak eTOTO krecz, forBET krecz, BetClic krecz, forBET krecz, a także jeszcze kilku innych buków.

Istnieją różne zakłady, które można z powodzeniem obstawić u bukmachera, więc na ostateczny wynik tego czy finalnie walkower w tenisie STS uzna za przegraną lub wygraną, będzie wpływało kilka czynników. Jak już mówiliśmy, nie każdy walkower jest rozstrzygany jako zwrot stawki, więc czasami krecz w tenisie STS może rozliczyć w taki sposób, że uratuje to typera od stracenia zainwestowanych środków. Jeśli zawodnik gra słabiej z powodu kontuzji, a użytkownik postawił na niego kupon, krecz STS może pozwolić na odzyskanie postawionych środków.

STS walkower – jak bukmacher rozlicza krecz?

W STS tenis jest jedną z ważniejszych dyscyplin, dlatego powiedzmy, że fan tenisa zakłada konto u buka wpisując kod promocyjny STS online, odbierając pełny bonus powitalny, który chce wykorzystać na zakłady tenisa. Oczywiście tenis krecz co to znaczy nasz gracz doskonale wie, więc przechodzi od razu do obstawiania. Jeśli taka sytuacja jak krecz tenis STS będzie miała miejsce podczas pierwszego seta, przeważnie bukmacher oddaje postawione środki. Natomiast jeżeli obserwujemy wyniki na żywo tenis ziemny i myślimy, że przy wyniku 1:0 w gemach, dany zawodnik zdobędzie kolejnego gema pod rząd, a nagle zajdzie krecz z powodu kontuzji, kupon również będzie wygrany. Również w przypadku jeśli wynik nie będzie jednoznacznie rozstrzygnięty, a zakład pozostaje otwarty, a liczba setów, a także ilość gemów nie wskazują jednoznacznie na zwycięzcę spotkania, w takim przypadku krecz tenis STS rozliczy i przyzna zwrot. W STS walkower tenis jest na tyle dobrze opracowany, że gracze dosyć często decydują się na obstawianie tej dyscypliny u bukmachera. Zwrot stawki jest dosyć szybko rozpatrywany, ponieważ zakłady bukmacherskie rozliczane sś sprawnie. Na zbliżonych zasadach rozliczany jest także Fortuna krecz i TotalBET krecz. Jeśli chodzi o STS tenis krecz jest rozliczany indywidualnie, ponieważ zakłady bukmacherskie bywają różne, więc każdy z kuponów może być rozpatrywany na nnych zasadach. STS krecz w tenisie zwrot obejmuje, dlatego ten bukmacher zajmuje wysokie miejsca jeśli chodzi o ranking legalnych bukmacherów online. Natomiast u zagranicznych bukmacherów bez licencji, walkowery są traktowane nieco inaczej, gdyż na przykład Unibet krecz może zaproponować rozliczenie na innych zasadach niż polski operator oferujący zakłady bukmacherskie. Ze względu na to nie warto sugerować się tym, co ma do zaoferowania bukmacherzy bez licencji.

Podsumowanie

Jak podają eksperci, jeśli spojrzeć na statystki tenis sety i gemy po przeliczeniu procentowym, krecze to zaledwie 4% wszystkich spotkań. Jednak mimo, że odsetek ten nie jest wysoki, warto orientować się czy zwrot stawki przysługuje graczowi, kiedy krecz zakończy pierwszy set, a jeśli wystąpi nie w pierwszym secie, a w drugim, czy w takim przypadku przysługuje graczowi zwrot. Albo czy ilość gemów ma znaczenie? Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, jak dany bukmacher podchodzi do kwestii kreczów. Warto pamiętać, że większość operatorów bardzo indywidualnie podchodzi do kwestii rozliczeń, jednak gracz nie powinien się martwić, ponieważ przeważnie jeśli zawodnik rezygnuje z dalszej rozgrywki z powodu kontuzji, bukmacher z pewnością przewidział zwrot stawki na zakłady bukmacherskie z kreczem tego typu. Zanim zaczniesz typowanie, warto sprawdzić oferty polskich legalnych bukmacherów.