Jaki bukmacher 2021

Jaki bukmacher jest najlepszy? Której firmie zaufać swoje pieniądze i złożyć tam depozyt, aby czerpać przyjemność z  gry? Jakie zakłady bukmacherskie polecacie? To bardzo trudne pytania, które często słyszymy i ciężko jest tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ważne jest też, żeby pamiętać o tym, że zakłady bukmacherskie to nie jest zabawa. Ryzykujemy własnymi pieniędzmi. Żeby grać za wysokie stawki czy też traktować to jako swój sposób na zarobek trzeba mieć 100% pewność swoich typów i odpowiedzialnie szacować swoje możliwości finansowe.

Pamiętajmy, że bukmacherka to nie działalność charytatywna. Możesz tutaj pobawić się, wygrać wytypowane kupony i to jest fajna rozrywka. Jednak jeśli zaczynasz traktować bukmacherkę zbyt poważnie, zastanów się, czy twoja zabawa nie przeradza się w przymus odgrywania się. To potrafi doprowadzić do uzależnienia od hazardu, które jest tak samo poważną przypadłością jak inne uzależnienia. Jednak nie będziemy demonizować bukmacherki, serwisy dostosowały swoją ofertę również pod względem odpowiedzialnej gry. Możesz w każdej chwili ustanowić limity na grę, co jest konieczne i pozwala Ci nie dopuścić do przekroczenia ustanowionego limitu. Ustal budżet, który nie będzie miał wpływu na inne części Twojego życia. Masz również możliwość wykluczyć się z gry na czas określony lub nawet permanentnie. Chcesz na trochę odpocząć, nie krępuj się i skorzystaj z czasowej blokady.

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Który bukmacher?

Na którego bukmachera postawić na początek swojej przygody, jeśli chodzi o obstawianie meczów? Podjęcie decyzji  nie jest łatwe choć trzeba przyznać, że możliwości w tym momencie mamy zdecydowanie więcej niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Jaki bukmacher 2017? Byłoby to pytanie znacznie trudniejsze, gdyż na polskim rynku działało kilkudziesięciu bukmacherów jednak niewiele z nich było w Polsce legalnych.

Dziś firm, które legalnie mogą prowadzić działalność w naszym kraju jest już sporo, na tą chwilę jest aż piętnaście takich serwisów. Są to firmy takie jak Fortuna, STS, LV BET, Totolotek, E-Toto, Milenium, forBet, Totalbet, PZBuk i inni. Niektórzy otrzymali licencję ministerstwa finansów jednak nie wystartowali jeszcze ze swoją stroną internetową. Jednym z takich bukmacherów internetowych jest Betclic.pl, na start, którego czeka wielu Internautów. Na licencję czeka się bardzo długo, pół roku lub nawet więcej.

Na co zatem czekają te serwisy? Chcą nas czymś specjalnym zaskoczyć? Czy sami zostali nieco zaskoczeni, że udało się im otrzymać licencję na gry hazardowe w Polsce? Z pewnością niebawem wszystko się wyjaśni.

Inni bukmacherzy na terenie Polski są nielegalni. Co nie oznacza, że czasami nie próbują umieszczać swoich serwerów poza granicami Polski i udostępniać swoje usługi klientom z naszego kraju. Trzeba jednak pamiętać, że taka gra jest obarczona możliwością otrzymania wysokich mandatów i może też skutkować tym, że stracimy przynajmniej na jakiś czas nasze środki wpłacone na grę lub będziemy na straconej pozycji w ewentualnym sporze z bukmacherem. Nie chroni nas tutaj żadna ustawa ani polskie prawo.

Dlatego na początku (i tak naprawdę zawsze) musimy zapoznać się z ofertą legalnych bukmacherów i dokładnie przeczytać Regulaminy. Czasami poświęcone 15 minut na przeczytanie takich warunków może uchronić Cię przed ewentualną stratą środków u nielegalnego bukmachera. Wiadomo, że najbardziej zachęcające do rejestracji u bukmachera internetowego z innego kraju jest gra bez zbędnych opłat podatkowych. Jak to mówią 12% „piechotą nie chodzi”, a dodatkowe 10% od wygranej powyżej 2280 to już lekka przesada.

Jednak nasz rząd też chce zarobić na naszej zabawie. Jest to podatek od rozrywki, który niestety dość znacznie uszczupla nasze wygrane. Plusem gry u legalnego bukmachera jest fakt, iż nikt nie przyczepi się do Twojej wygranej, grasz legalnie, więc Twoja wygrana należy do Ciebie. Wysoka wypłata z serwisu, nie zostanie podważona i nie będziesz musiał się z niej tłumaczyć.

W serwisach nielegalnych natomiast może być z tym problem. Wcześniej bardzo popularne były portfele internetowe, między innymi Neteller oraz Skrill, które umożliwiały płynne wpłaty oraz wypłaty od bukmachera. W tej chwili nielegalne serwisy w naszym kraju nie mogą już współpracować z takimi portfelami. Banki wprowadziły takie restrykcje, że jeśli wpłacasz kartą, to nawet u legalnych serwisów zdarzają się blokady transakcji. Tylko bukmacherzy, którzy mieli już swoją licencję przed wejściem nowelizacji ustawy hazardowej, nie mają problemów z płatnościami.

Gra stacjonarna.

Bardzo ważne jest również to, jak chcemy grać. Czy tylko poprzez internet czy też stacjonarnie. Jeśli chcemy przynajmniej od czasu do czasu wybrać się do punktu, wybór mamy tak naprawdę spośród czterech serwisów, czyli Fortuna (ok. 600 placówek), STS (ponad 400), Totolotek (ok. 400) i Milenium (ok. 200). Inni bukmacherzy skupiają się raczej na ofercie internetowej i posiadają tylko od kilku do kilkudziesięciu punktów. Są też serwisy, które jak na razie nie mają jeszcze punktów naziemnych.

W punkcie  stacjonarnym możemy na telewizorach śledzić programy sportowe czy sporty wirtualne organizowane przez bukmachera. Możemy zapoznać się też ze statystykami. Choć trzeba przyznać, że jest to dużo mniej wygodne niż przed komputerem.

Gra stacjonarna ma jeden wielki plus. Gracz nie musi się nigdzie rejestrować i nie musi podawać swoich danych osobowych. Oczywiście pracownik punktu bukmacherskiego może poprosić nas o dowód tożsamości, żeby sprawdzić czy jesteśmy pełnoletni, ale naszych danych nigdzie nie zapisuje. Nasza gra dzięki temu staje się niemal anonimowa. Ma to ten plus, że bukmacher ma utrudnione zadanie jeżeli chodzi o profilowanie swoich klientów przykładowo nakładanie limitów.

Gra stacjonarna nie umożliwia korzystania z bonusów. Chyba, że posiadasz konto internetowe i przychodzisz do punktu stawiając ze swojego, zarejestrowanego konta gracza. Jeśli nie, bonusu dla Ciebie niestety nie będzie. Niektóre serwisy czasami robią niewielkie promocje dla grających w punktach, jednak nie są to wyrównane oferty.

Zatem jeśli nie zależy Ci na bonusach i przymusie rejestrowania się i podawania swoich danych osobowych, gra w punktach naziemnych będzie dla Ciebie najlepszą opcją. 

Bukmacher jak wybrać? 

STS, Fortuna i Totolotek to liderzy polskiego rynku bukmacherskiego. Mają najwięcej klientów i najwięcej punktów stacjonarnych. Tak naprawdę nie popełnimy błędu, gdy przekroczymy próg, któregokolwiek bukmachera. Różnice w działalności tych marek są minimalne i przynajmniej dla początkującego klienta są niemal niezauważalne. Kursy na wydarzenia są bardzo podobne. Choć większość porównywarek kursów wskazuje, że z tej wielkiej trójki najwięcej zarobić można w Fortunie. Jednak tak naprawdę różnice są niewielkie, a czasem jeden mecz ma większy kurs u jednego bukmachera, ale inne spotkanie z oferty jest już nieco mniej płatne i równoważy się tym samym.

Dla hobbystycznego grania nie ma to większego znaczenia. Kryteriami, na których można się skupić w wyborze bukmacherów online są oferty bonusowe. Każdy serwis proponuje bonusy na start, pakiety powitalne oraz częste oferty dedykowane, dla wydarzeń sportowych, świąteczne i tym podobne.

Bukmacherzy online  wykorzystają każdą okazję, aby zrobić promocję i zarobić na graczach. Dla klienta jest to również korzystne, może on zwiększyć budżet na swoją grę otrzymując bonus lub skorzystać z dodatkowych procentów do stawki typując zakład. Ze zrozumiałych powodów gra bez podatku stała się ostatnio bardzo popularna w serwisach.

Jednak nie ma nic za darmo, obstawianie zakładów w warunkach, gdzie legalny bukmacher nie przerzuca na nas obciążeń podatkowych związane jest na ogół z wnoszeniem wysokomarżowych kuponów. Czasami nazywa się to gra ze zwiększoną stawką jak w LvBET lub tak jak w Totolotku oferta łączona „Gram Grubo”.

Ciekawostką jest fakt, że w ustawie hazardowej nie ma narzuconego obowiązku przerzucania podatku obrotowego na gracza, jest to po prostu wybór legalnych bukmacherów. Wprowadzenie współczynnika 0,88 jest dla bukmacherów lepszym pomysłem niż obniżanie kursów, nie wpływa bowiem w tak widoczny sposób na pogorszenie oferty kursowej.

Oferta bukmacherska

Oferta wydarzeń też jest bardzo podobna we wszystkich serwisach i zarówno fani sportu, jak i fani grania, znajdą coś dla siebie. Począwszy od piłki nożnej, na niemal każdym poziomie i w niemal każdych możliwych rozgrywkach świata, po siatkówkę, koszykówkę, hokej, tenis, sporty zimowe czy wiele sportów uznawanych za niszowe.

Jeśli Twoim wyborem będzie piłka nożna, możesz znaleźć wiele spotkań, które mogą Cię zainteresować. Bogata oferta z Ligi Europy, Ligi Mistrzów musi znaleźć się u wszystkich najlepszych bukmacherów. Ilość zakładów specjalnych często przekracza setkę, zatem dla każdego, nawet najbardziej wymagającego gracza znajdzie się rynek godny typowania.

Nie musi to być jednak sport w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. E-sport od kilku lat jest wyjątkowo popularny u polskich bukmacherów, jak też na całym świecie. Rywalizacja w drużynowych grach wideo, przede wszystkim w takich tytułach jak Counter-Strike: Global Offensive, Rainbow Six: Siege, League of  Legends czy nawet Hearthstone, jest chętnie oglądana przez miliony graczy każdego dnia. Łatwy dostęp do streamingów i liczne ligi przyczyniły się do powstania wielu profesjonalnych drużyn, a warto tu zaznaczyć, że Polacy odnoszą niemałe sukcesy na tym polu. Z tego względu zupełnie nie dziwi, jak rodzimi bukmacherzy podchwycili temat, powiększając liczbę potencjalnych typerów. 

Jak obstawiać mecze przez internet?

To nic trudnego, wszyscy bukmacherzy udostępniają strony internetowe i większość posiada także aplikacje mobilne. Przede wszystkim jednak możliwość obstawiania udostępniana jest graczom, którzy zarejestrują się na stronie bukmachera. Musimy podać między innymi swoje pełne dane osobowe, skan dokumentu tożsamości czy numer konta bankowego, na które będziemy odbierać wygrane. Dane te wymagane są przez ministerstwo finansów i legalni bukmacherzy wymagają ich w ramach przydzielonej im koncesji.

Jak zatem przygotować się aby obstawiać zakłady? Nie musisz mieć instrukcji (choć warto trochę poczytać zanim zaczniemy obstawiać live, czyli zakłady na żywo).  Obstawianie meczy nie jest trudne nawet dla nowych graczy. Na przykład Fortuna na swojej stronie dodała bardzo dużo pop-upów, które pomagają w trudniejszych sekcjach strony. Rodzaje zakładów są u wszystkich bukmacherów w Polsce takie same. Bukmacherskie zakłady pojedyncze, kombinacyjne oraz systemowe. W tych ostatnich oferta może się nieznacznie różnić, jednak tylko jeśli chodzi o ilość możliwych selekcji do wytypowania.

Pomysłem do rozważenia na początek to wybór serwisu, który oferuje zakład bez ryzyka dla nowych graczy. Z takim freebetem zawieranie zakładów wzajemnych nie jest dla Ciebie stratą. Czasami jest to jeden kupon, a czasami niewielki bonus do sprawdzenia strony. Sprawdzając serwis nie zapomnij o przeczytaniu regulaminów promocji, które Cię zainteresowały oraz, co czasem może się przydać, Regulamin rozliczania rynków w różnych sportach.

Niektórzy wliczają dogrywkę, niektórzy nie, co potrafi znacznie zmieniać rozliczenie kuponu. W większości obowiązuje podobne zasady, jednak niektóre serwisy muszą podążać z zasadami, jakie nakłada na nich firma dostarczająca kursy, dlatego czasami potrafią występować różnice, jeśli chodzi o typy bukmacherskie.

Promocje 

Oczywiście nadal STS, Fortuna czy trzeci na rynku Totolotek mają sporo przewag nad konkurencją w sieci. Jako największe firmy bukmacherskie stać je na organizowanie promocji. Totolotek przyznaje premię od pierwszej wpłaty wynoszącą równowartość pierwszej wpłaty – do 1000 zł (jeśli skorzystasz z naszego kodu: PREZENT – wzrośnie do 1111), a do tego 20 zł na darmowy zakład (z kodem: PREZENT 25 zł). Obie oferty Totolotka musimy obrócić trzykrotnie po kursie 2,0. W STS robimy pierwszą wpłatę i od razu dostajemy jej równowartość w bonusie do 1000 zł.

Jak wypłacić otrzymane środki? To relatywnie proste. Wystarczy wykonać trzy obroty przyznaną kwotą. Pamiętaj, aby kupon był zaliczony do obrotu, musi mieć łączny kurs wynoszący co najmniej 1.91. U innych nie jest dużo gorzej. W Forbet możemy dostać aż 1200 zł (a kod prezent podwyższa stawkę o 50 zł).

W Etoto za dokonanie rejestracji  klient otrzyma bonus w postaci dodania do konta gracza talonu o wartości 20 zł (freebet) do wykorzystania tylko w aplikacji mobilnej Etoto.

Pierwsza wpłata? Bonus w wysokości 200%, ale uwaga maksymalnie będzie to 100 zł, czyli wpłacając 50 zł lub więcej gracz i tak otrzyma 100 zł. Druga wpłata to bonus 100% wysokości depozytu, maksymalnie do 900 zł. Depozyty trzeba obrócić 4-krotnie.

W LvBet w bonusach startowych możemy dostać aż 1500 zł. Jednak warunki jego uzyskania są bardzo skomplikowane. Bonus jest dodawany jako premia z mnożnikiem kursu do postawienia na jednym kuponie.

Bonus jest wysoki, jednak możliwość przegrania takiego bonusowego kuponu jest również wysoka. PzBuk na przykład dodaje 50PLN, ciężko powiedzieć czy jest to ich bonus powitalny, jednak dodają go jako freebet po tym jak sam postawisz taki kupon i go przegrasz.

Na stronach o bukmacherce zawsze znajdziesz kod promocyjny, który umożliwi Ci zwiększenie wartości bonusu lub otrzymanie dodatkowego zakładu. Kod zazwyczaj wprowadza się podczas rejestracji konta gracza.

Powyższe informacje na temat bonusów należy traktować jedynie w sposób poglądowy, informacyjny. Piszemy tekst w pierwszych dniach grudnia 2018 roku, należy pamiętać iż bukmacherom zdarza się zmieniać warunki, czy to wymogu minimalnego kursu czy obrotu.

Dodatkowo każdy indywidualnie musi zdecydować czy w jego ocenie warto skorzystać z danej oferty. Warto pamiętać, że zakłady bukmacherskie nie są „dobrym wujkiem”, oferują bonusy bukmacherskie w nadziei na to, że gracz będzie składał depozyty i na końcu przegra swoje środki depozytowe. Wygrana bukmachera jest naszą przegraną i odwrotnie.

Zawsze należy pamiętać o zasadach gry, którymi rządzi się bukmacherka czy to naziemna, czy też online. Zatem nawet jeśli trafisz na najlepszego bukmachera nie będzie on płakał nad Twoją porażką. W ramach rekompensaty za przegrane zakłady wzajemne legalny bukmacher proponuje swoim klientom różnego rodzaju programy lojalnościowe.

Promocje bukmacherskie są bardzo różne, w Fortunie zbiera się punkty, za które możesz wykupić zakład. W LvBet możesz otrzymać bonus z mnożnikiem kursu, jak również gotówkowy bonus dla wysokiej rangi graczy.

Czasem też „za darmo” 

Takie promocje na pewno mogą nas zachęcić do postawienia pieniędzy właśnie u tych bukmacherów ale ciekawą opcją, żeby sprawdzić, przetestować i wybrać bukmachera, który jest dla nas najlepszy, są bonusy bez depozytu, a tym samym możliwość zawarcia zakładu bez wnoszenia własnej wpłaty.

Oczywiście nie ma nic „za darmo” i nawet jeśli bukmacher proponuje nam taką opcję to musimy zaznaczyć min. szereg zgód marketingowych, których bukmacher później używa, żeby profilować reklamy i w inny sposób nakłaniać nas do złożenia depozytu. Naturalnie później możemy usunąć wszelkie zgody marketingowe, ale szczerze mówiąc rzadko to robimy i w bazach firmy jesteśmy cały czas jako „aktywni”.

U kogo zagramy zatem bez złożenia wcześniejszego depozytu? W Totolotku po rejestracji dostaniemy freebet w wysokości 20 zł.  Kupon bonusowy musi posiadać co najmniej jedno zdarzenie z kursem min 2,00.

Następnie należy obrócić wysokość bonusu trzykrotnie. Kto zarejestruje się w Totolotku i poda nasz kod: PREZENT otrzyma 25 zł na darmowy zakład. Podobne promocje udostępniają swoim klientom Totalbet (25 zł), a po 20 zł otrzymamy od LvBet czy Etoto (w tym wypadku na legalne zakłady zawarte poprzez aplikację mobilną). Również Forbet od czasu do czasu w swojej ofercie ma taką promocję.

A zatem, jeśli chcesz w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dany polski bukmacher online posiada wszelkie ważne dla Ciebie elementy, wybierz firmę oferującą opcję darmowych zakładów bukmacherskich. 

I też bez podatku 

Kolejną dość ciekawą opcją jest możliwość gry bez podatku. Przypomnijmy, że polscy bukmacherzy pobierają 12 % podatek od stawki złożonej na zakład. Dlatego gdy postawimy kupon za 10 zł mnożnik kursów naszych wybranych spotkań to 8,80. Jaki bukmacher bez podatku umożliwia nam grę? Nie ma ich zbyt wiele.

Jednym z nich jest Totolotek. W promocji „Gram grubo” bez podatku możemy zagrać w piątki jeśli zagramy za co najmniej 100 zł po kursie co najmniej 2,00 lub w trakcie piłkarskich europejskich pucharów. Tutaj wystarczy zagrać za 20 zł. Podobnie w przypadku spotkań reprezentacji o ile na swoim kuponie umieścimy zdarzenie związane z polską kadrą.

W Milenium  mamy „Happy hours”. Cztery razy w tygodniu w ustalonych godzinach można grać bez podatku. Również Fortuna od czasu do czasu kusi klientów grą bez podatku.

LvBet proponuje zakłady bukmacherskie online na wybrane spotkania lub ligi, które możesz postawić ze zwiększoną stawką (identycznie jak gra bez podatku). Są to zazwyczaj oferty do postawienia na mobilnej aplikacji.


bukmacherskie zakłady, bukmacherskie, legalny bukmacher ranking, bukmacherzy bonusy, zakłady bukmacherskie bonus bez depozytu, legalne zakłady bukmacherskie przez internet, legalny bukmacher internetowy, najlepsi bukmacherzy w polsce, strony do obstawiania meczy, bonus etoto, bonus forbet, bonus efortuna, bonus lvbet, bonus milienium, bonus pzbuk, bonus sts, bonus totolotek, bonus totomix, ekspekt, bonus betclic


Jaki bukmacher 2020? 

Tak jak wspominaliśmy na początku bardzo trudno wybrać tego jednego najlepszego. Biorąc jednak pod uwagę czynniki takie jak bonus na start, bonus bez depozytu czy gra bez podatku to na tą chwilę najbardziej wyczerpującą ofertę ma Totolotek.

Oferta Totolotka jest kompleksowa i tak naprawdę skierowana zarówno na bardziej konserwatywnego klienta poprzez szereg punktów naziemnych jak i dla tych którzy chcą grać w Internecie czy poprzez aplikację mobilną. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja nie śpi i tak naprawdę wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce oferują coś co może przyciągnąć poszczególnego klienta.

Jaki zatem będzie najlepszy bukmacher internetowy? Decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Ranking bukmacherów umożliwi Ci wstępnie wyrobić sobie opinię o zakładach bukmacherskich, jednak każdy oczekuje od bukmachera czegoś innego, decydują indywidualne preferencje.

Strony bukmacherskie starają się stworzyć jak najciekawszą ofertą, jednak to klient ostatecznie decyduje „nogami”, a właściwie jako, że poruszamy się w Internecie kliknięciem na myszy, klawiaturze laptopa czy smartfona. Dla jednych ważna jest wysokość kursów, dla innych zaś wnoszenie typów powinno być nagradzane bonusami. Różne są kryteria wyboru bukmachera.

Którego bukmachera Ty wybierzesz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *