legalne-zaklady-bukmacherskie

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

Kończący się 2018 rok przyniósł nam listę 14. legalnych bukmacherów w Polsce. To na pewno nie koniec, bo wiemy także, że są kolejni, którzy starają się o licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Koncesja daje pewność, że legalny bukmacher u którego chcemy obstawiać zakłady online jest w pełni transparentny i nie trzeba obawiać się kar z uwagi tego obstawiania.

Przypomnijmy parę faktów. Pierwsza poważna zmiana na rynku bukmacherskim została wprowadzona w 2010 roku. Do tego czasu firmy bukmacherskie nie miały niemal żadnych ograniczeń dla swojej działalności na terenie Polski.

Rok wcześniej w Polsce wybuchła jednak tzw. „afera hazardowa”, która dotyczyła głównie rynku „jednorękich bandytów”. Reperkusje afery i naprędce przygotowana ustawa, która miała zapobiec nielegalnym działaniom uderzyła rykoszetem także w firmy bukmacherskie. Niektóre z nich wycofały się z rynku.

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Nowa ustawa nałożyła wiele obowiązków na firmy bukmacherskie i na nowo zdefiniowała czym są legalni bukmacherzy. Przede wszystkim podwyższyła podatek obrotowy od zakładów sportowych sześciokrotnie z 2% do 12%.

Jednakże ustawa nie była jednoznaczna, co wykorzystywały firmy nie mające polskiej licencji. Przez siedem lat firmy spoza Polski oferowały swoim klientom zakłady na dotychczasowych warunkach. Co oczywiście uderzało w firmy z polską licencją. Legalnymi bukmacherami byli głównie ci, którzy prowadzili w Polsce działalność przy pomocy naziemnych punktów. Nielegalną działalność natomiast prowadzili ci, którzy działali tylko w Internecie. Teoretycznie ta druga grupa firm powinna dostosować się do wprowadzonej w Polsce ustawy. Jednak przez lata wykorzystywali fakt nieścisłości w polskim prawie i praktyczną niemożliwość egzekwowania przepisów.

Rewolucja na rynku bukmacherskim

Zmiany nadeszły w 2017 roku. Najważniejszą z punktu widzenia firm bukmacherskich i graczy było powstanie rejestru stron internetowych firm, które nie spełniają wymogów znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Strony z rejestru mają być niezwłocznie blokowane. Witryny, które są niezgodne z lista legalnych bukmacherów w Polsce powinny być pozbawione dostępu oraz opatrzone odpowiednią informacją od Ministerstwa Finansów, która informuje o tym, że strona www oferowała nielegalne usługi. Co ważne rejestr jest na bieżąco aktualizowany a dostawcy internetu muszą je blokować do 48 godzin od pojawienia się na „czarnej liście”.

Innym utrudnieniem jest wprowadzenie obowiązku blokowania płatności na rzecz firm bukmacherskich z rejestru. Tym samym banki i inni pośrednicy nie mogą świadczyć usług na linii firmy bukmacherskie a klienci. Oczywiście obok ”czarnego rejestru” jest też lista legalnych bukmacherów.

Poważnymi obostrzeniami zostały obłożone nie tylko zakłady wzajemne, ale poker, wirtualne kasyna czy inne formy hazardu. Poker i kasyno tutaj mamy do czynienia z monopolem Państwa. Dlatego tak jak istnieje lista bukmacherów online, dzięki czemu gracze wiedzą gdzie mogą obstawiać zaklady bukmacherskie w Polsce, tak nie ma takiej samej listy na kasyna, ponieważ żadna firma nie posiada uprawnień od Państwa na tego typu usługi.

Obowiązuje podatek na bardzo wysokim poziomie 12% od obrotu dla zakładów bukmacherskich, który najczęściej przeniesiony jest na gracza, choć czasami w ramach promocji firmy bukmacherskie biorą całość lub część podatku na siebie.

Aby serwis mógł zostać uznany za legalny, musi spełnić wiele warunków, jakie zostały ustanowione przez parlamentarzystów. Między innymi firma musi posiadać siedzibę w Polsce oraz posiadać stronę internetową w języku polskim. Polskie firmy bukmacherskie mają również obowiązek posiadania polskiej oferty oraz główną walutą powinien być polski złoty (PLN).

Kilka firm, między innymi Betclic.pl, Betfan oraz eWinner, mimo otrzymanej licencji nadal nie mają aktywnej strony internetowej. Przypuszczalnie firmy czekają ze startem pracy nad stroną internetową czy aplikacją mobilną aż do czasu faktycznego otrzymania licencji. Wcześniej nie chcą ryzykować stratami finansowymi. Dlatego na pełną ofertę tych firm bukmacherskich będziemy musieli poczekać najpewniej jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie również powinny się pojawić polskie strony bukmacherskie innych serwisów, które decydują się na wprowadzenie swojej oferty na polski rynek.

Moment wejścia nowelizacji był bardzo nagłośniony, ponieważ wiele serwisów bez licencji nagle zniknęło, a nawet jeśli udało im się obejść zabezpieczenia rządowe, granie u nich nagle stało się nielegalne i groziło wysokimi karami. Nawet dla drobnych graczy. Większość serwisów płatniczych również otrzymały blokady.

Portfel internetowy Skrill przestał wykonywać transfery do i od serwisów bukmacherskich, które przestały być legalne. Systemy bankowe również blokowały transakcje do niektórych bukmacherów. Jednym zdaniem rynek zakładów bukmacherskich online został uregulowany.

Nielegalni nadal dostępni

Część graczy postanowiło jednak pozostać u nielegalnego bukmachera mimo, że mieli trudności z wpłatą oraz zdając sobie sprawę z łamania prawa. Najczęstszym powodem pozostania u nielegalnego bukmachera był wysoki podatek od stawki kuponów, którego w ten sposób mogli uniknąć. Jednak trzeba pamiętać, że zakłady u bukmacherów nie posiadających licencji dotyczą tylko terytorium Polski. Polscy rezydenci w innych krajach mogą nadal korzystać z oferty nielegalnych na terenie naszego kraju bukmacherów.

Podobnie wygląda sytuacja w momencie, gdy korzystamy z usług typu VPN. To specjalne programy, które maskują nasz adres IP i przestajemy być rozpoznawani jako osoby korzystające z Internetu w Polsce. Czasami też firmy bukmacherskie zmieniają adres swojej strony i przez jakiś czas nie jest ona wykrywana przez kontrolerów. Jednak nie zmienia to faktu, że tego typu zabiegi są nielegalne, dlatego należy korzystać z usług firm, które posiadają strony bukmacherskie w Polsce.

Dla części graczy wysoki podatek obrotowy nie jest do zaakceptowania i mimo grożących im konsekwencji prawno-skarbowych decydują się łamać prawo. Każdy jest kowalem swojego losu, ale naszym zdaniem lepiej w ogóle przestać grać u bukmachera niż grać nielegalnie. Gra w zakładach bukmacherskich online ma być rozrywką, a nie przestępstwem za który grożą konsekwencje karno-skarbowe.

Klienci rezydujący poza Polską nie są obwarowywani wysokim 12% podatkiem, przez co ewentualne wygrane są wyższe. Dodatkowo przy wyższych wygranych nie jest doliczany podatek dochodowy, który w Polsce w przypadku przyjmowania zakładów wzajemnych wynosi kolejne 10%. Gracze, którzy chcą obstawiać za wysokie stawki też nie muszą się przejmować relatywnie niskimi (z ich perspektywy) limitami na grę.

Jednak poza zyskami finansowymi gra u nielegalnych w Polsce bukmacherów wiąże się z dość sporym ryzykiem.

Grając u nielegalnych bukmacherów musimy liczyć się z konsekwencjami prawno-skarbowymi. Urząd Skarbowy czy Izba Celna ma prawo nałożyć na nas sankcje. Karą skarbową może być nawet 120 stawek dziennych. W myśl obowiązujących wyliczeń może ona więc wynieść od kilkuset złotych do setek tysięcy kar. Legalne firmy bukmacherskie w Polsce są więc najbezpieczniejszą opcją.

Sporym zagrożeniem jest też to, że gdy już zdecydujemy się na nielegalnego bukmachera to po pewnym czasie strona może zostać znowu zablokowana. W tym momencie pieniądze na koncie u tego bukmachera mogą być dla nas niedostępne. Natomiast szukanie sposobu, żeby je ostatecznie wypłacić może być uciążliwe a nawet nieskuteczne. Tylko legalne buki w Polsce są regularnie kontrolowanie i nie okaże się nagle, że są niewypłacalni.

Reasumując, od 2017 każdy legalny bukmacher musi posiadać koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Na stronie resortu widnieje spis bukmacherów internetowych, czyli firm posiadających uprawnienia do prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce.

Po 2017 roku wiele firm musiało się wycofać z polskiego rynku. Spotkało się to ze sporym niezadowoleniem ze strony graczy. Skończyła się gra bez podatku, szybkie wypłaty na portfele internetowe itd. Gracz musiał się przenieść do innego buka, co formowało wiele pytań, przede wszystkim „Które firmy są naprawdę legalne?”.

Online czy stacjonarnie?

Jeśli chodzi o punkty naziemne nie mamy się czego obawiać. Legalnego bukmachera poznać łatwo. Jeśli punkt nie jest ukryty, wprost reklamuje swoje usługi to na pewno działa w ramach koncesji. Żaden bukmacher nie narażałby się na gigantyczne kary. Jednak jeśli chodzi o legalne zakłady bukmacherskie w Polsce online zawsze był z tym problem. Większość serwisów posiada polską wersję językową, zatem bardzo ciężko zweryfikować, czy dany portal działa legalnie, czy też nie.

Jeśli zatem chcesz grać tylko u legalnego bukmachera w Polsce, poniżej podamy ich listę i krótki opis. Oczywiście wszystkie legalne serwisy są wyszczególnione na stronie Ministerstwa Finansów w zakładce lista bukmacherów.

Legalne zakłady bukmacherskie przez Internet to coraz bardziej popularna forma rozrywki. Punkty stacjonarne wychodzą z mody i można zakładać, że jest to wynik szybkiego życia, jakie prowadzimy. Nie mamy na nic czasu. Zakupy robimy przez internet, więc dlaczego grać mielibyśmy w punkcie, gdzie narażeni jesteśmy na stanie w kolejce.

Bardziej mobilni klienci obstawiają jadąc do pracy autobusem, stojąc w samochodowym korku. Dlatego też, legalne buki w Polsce tworzą strony mobilne swoich serwisów oraz rozbudowane aplikacje, w których jeszcze łatwiej można obstawiać. Legalni bukmacherzy internetowi co do zasady mają jeszcze większą ofertę kursową i często wyższe kursy bukmacherskie.

Natomiast wyjście do punktu stacjonarnego wcale nie musi być dla nas stratne. Często w punktach stacjonarnych są telewizory, na których można śledzić mecze na żywo czy sporty wirtualne i przy okazji postawić kupony. Na pewno jest to oferta dla ludzi mających więcej czasu, bardziej konserwatywnych. Dla tych, dla których wyjście do bukmachera to nie tylko postawienie kuponu i szansa na parę złotych, ale też okazja do spotkania ze znajomymi, wymiany cennymi informacjami jak typy bukmacherskie czy po prostu jest to okazja do wyjścia z domu.

Jakie serwisy świadczą legalne zakłady bukmacherskie przez Internet i stacjonarnie w Polsce?

Fortuna online zakłady

Fortuna to legalny bukmacher z główną siedzibą w Cieszynie, chwali się siecią prawie 600 punktów stacjonarnych i największą ofertą zakładów online w Polsce, oddając do dyspozycji rozmaite rodzaje zakładów. Podobnie jak inni legalni bukmacherzy w Polsce oferuje zakłady poprzez stronę internetową, mobilną oraz aplikację dla systemów Android, iOS.

Od 2014 jest głównym sponsorem Legii Warszawa, który jest w tej chwili mistrzem Polski. Są również tytularnym sponsorem 1 Ligi piłkarskiej, oraz partnerami ekstraklasowej Miedzi Legnica, jak również GKS Katowice, TS Podbeskidzie, Raków Częstochowa i Wigry Suwałki. Firma jako pierwsza w Polsce weszli na rynek z zakładami online oraz wprowadzili do swojej oferty sporty wirtualne. W tej chwili ich oferta jest nadal bogata, oferują wiele bonusów na start oraz lojalnościowych dla swoich graczy.

Fortuna proponuje dwie promocje startowe. Po pierwsze zakład bez ryzyka do 100 zł i nie musimy martwić się przebiegiem rywalizacji. Jeśli przegramy to Fortuna zwróci nam postawione pieniądze. Po wpisaniu kod bonusowy: PREZENT podwyższa bonus do 125 zł.

Drugi bonus to ten od depozytu. W ciągu 60 dni należy zagrać za czterokrotność pierwszej wpłaty. Zaliczane są kupony z minimum trzema spotkaniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymujemy bonus w wysokości swojego pierwszego przelewu, maksymalnie do 400zł. Minus oferty to to, że bonus przyznawany jest nam dopiero po obrocie pierwszą wpłatą. Nie każdy tego doczeka i w efekcie zawrze mniej kuponów.

STS

STS to bukmacher internetowy i stacjonarny z główną siedzibą w Katowicach, posiada prawie 420 punktów stacjonarnych. Oprócz gry online w tradycyjny sposób STS posiada również aplikację mobilną dla systemu Android oraz iOS. Bukmacher stworzył własny system wypłat STSpay, który umożliwia szybkie wypłaty 7 dni w tygodniu.

Specjalnie stworzony na potrzeby serwisu kanał STS TV umożliwia graczom oglądanie transmisji spotkań live, czyli na żywo. STS jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, jak również głównym sponsorem Jagiellonii Białystok. Sponsoruje również Lecha Poznań, Pogoń Szczecin, Koronę Kielce, Cracovię, Górnika Zabrze, Asseco Resovię oraz Vive Kielce, a także innych klubów oraz związków sportowych. Z ich ramienia powstała oficjalna fundacja Sport Twoją Szansą, która wspomaga utalentowanych sportowców z całego kraju. Firma gwarantuje wiele bonusów na start, zatem po wpłacie depozytu sprawdź wszystkie dostępne oferty dla Twojego konta gracza.

W STS robimy pierwszą wpłatę i od razu dostajemy jej równowartość w bonusie do 1000 zł. Jak wypłacić otrzymane środki? To bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy obroty przyznaną kwotą. Pamiętaj, aby kupon był zaliczony do obrotu, musi mieć łączny kurs wynoszący co najmniej 1.91. Ten operator jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm oferujących zakłady bukmacherskie Polska.

Milenium

Milenium to bukmacher online i stacjonarny z główną siedzibą w Zielonej Górze, posiada około 200 punktów stacjonarnych w całym kraju. Świadczą również usługi bukmacherskie online, jako strona internetowa, mobilna oraz aplikacja na iOS oraz Android. Od 2016 bukmacher jest głównym sponsorem Zagłębia Lublin.

Oferują bogaty wybór dyscyplin sportowych, e-sport oraz sporty wirtualne. Na start Milenium oferuje bonus do 760PLN oraz zakład bez ryzyka za rejestrację w programie lojalnościowym Liga Mistrzów Milenium.

Bukmacher Milenium w ramach depozytu podwaja pierwszą wpłatę. Obrót bonusu? Spory, bo 4-krotność pierwszej wpłaty, a do tego dziennie nie możemy obrócić więcej niż 10 proc. Kurs nie mniejszy niż 2,00.

Totolotek

Totolotek z siedzibą w Warszawie z siecią ponad 260 punktów stacjonarnych. Oferuje podobnie jak inni bukmacherzy internetowi w Polsce usługi na stronie internetowej, mobilnie oraz poprzez aplikację iOS oraz Android. Bukmacher ten jest jedynym, który należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Firm Loteryjnych i Totalizatorów.

Oficjalny sponsor Lechii Gdańsk, oficjalny partner Pucharu Polski PZPN. Wspierają sekcję koszykówki Legi Warszawa oraz aktualnego mistrza Polski w siatkówce PGE Skrę Bełchatów.

Totolotek przyznaje premię od pierwszej wpłaty wynoszącą tyle ile pierwsza wpłata – do 1000 zł (jeśli wpiszesz nasz kod promocyjny: PREZENT – wzrośnie do 1111), a do tego 20 zł na darmowy zakład (z kodem: PREZENT 25 zł). Obie oferty Totolotka musimy obrócić trzykrotnie po kursie 2,0. Totolotek proponuje też grę bez podatku pod nazwą „Gram grubo”. Mamy do wyboru trzy ścieżki . Albo w trakcie europejskich pucharów za kupon postawiony co najmniej za 20 zł lub w każde piątki za minimum 100 zł po kursie co najmniej 2,0.

Przy okazji meczów reprezentacyjnych zasady są podobne do tych z europejskich pucharów, ale jeden mecz na naszym kuponie musi mieć związek z reprezentacją Polski. Bukmacher w tych przypadkach dodaje do ewentualnej wygranej kuponu 14 proc. stawki.

Etoto

etotoEtoto z siedzibą w Warszawie, posiada kilkadziesiąt punktów naziemnych i świadczy również usługi internetowe, strona również w wersji mobilnej i poprzez aplikację na iOS oraz Android. Duża ilość dyscyplin sportowych nie ogranicza klientów, oferta przed meczowa oraz na żywo jest bogata i to nie tylko na piłkę nożną. W Etoto za dokonanie rejestracji klient otrzyma bonus w postaci dodania do konta gracza talonu o wartości 20 zł (freebet) do wykorzystania tylko w aplikacji mobilnej Etoto. Pierwsza wpłata? Bonus w wysokości 200%, ale uwaga maksymalnie będzie to 100 zł, czyli wpłacając 50 zł lub więcej gracz i tak otrzyma 100 zł. Druga wpłata to bonus 100% wysokości depozytu, maksymalnie do 900 zł. Depozyty trzeba obrócić 4-krotnie. Poza tym spora liczba okazjonalnych.

Forbet zakłady bukmacherskie

forbet

forBet z siedzibą w Ostródzie. Bukmacher długo nie posiadał punktów stacjonarnych, ale to już się zmienia i pierwsze stacjonarne lokale są już widoczne na ulicach polskich miast Posiadają bogatą ofertę strony internetowej, mobilnej oraz aplikacji na iOS oraz Android. Sponsorują drużyny żużlowe, między innymi jest to Włókniarz Częstochowa oraz Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W piłce nożnej są to Śląsk Wrocław, ŁKS oraz GKS Tychy i Odra Opole. Sponsorowanych klubów jest oczywiście więcej. Jeśli chodzi o bonusy na start, forBet proponuje bonus od trzech pierwszych depozytów. Bogata oferta zakładów przed meczowych oraz na żywo. Dostępność e-sportów oraz sportów wirtualnych.

W Forbet możemy dostać aż 1200 zł (a kod prezent podwyższa stawkę o 50 zł).Zaczynamy od pierwszego depozytu przy którym dostaniemy 100% od wpłaty (maksymalny bonus 400 zł), przy drugiej wpłacie to będzie 75 % depozytu ( również maksymalnie 400 zł). Trzecia wpłata to z kolei 50 % bonusu od depozytu ( także maksymalnie 400 zł).

Minimalna kwota depozytu to 20 zł. Aby odblokować bonus należy dokonać jednokrotnego obrotu depozytem po całkowitym kursie minimalnym 2,0 dowolną liczbą kuponów równą deponowanej kwocie. Podwyższona kwota bonusu zaczyna możliwa jest jednak dopiero wtedy gdy nasza pierwsza wpłata to co najmniej 100 zł.

LvBet

Lv Bet zakłady z siedzibą w Katowicach, posiada niewiele punktów stacjonarnych. Świadczy usługi internetowe poprzez stronę, mobilnie oraz poprzez aplikację na iOS i Androida. Są głównym sponsorem Wisły Kraków, oficjalnym sponsorem Widzewa Łódź, Wisły Płock, Arki Gdynia, Piasta Gliwice, Zagłębia Szczecin. Są oficjalnym partnerem Plusligi i Ligi siatkówki kobiet oraz sponsorem koszykarskiego Śląska Wrocław. Ta firma działa niezwykle prężnie jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie w Polsce legalne w naszym kraju, proponując ciekawą ofertę.

Bonus na start w LvBet jest najwyższy, bo w sumie może wynieść aż 1500 zł. Jednak przyznanie tego bonusu jest chyba najbardziej skomplikowane na rynku bukmacherskim. Maksymalny bonus (równowartość 1000 złotych) będzie przyznawany następująco: Użytkownik otrzyma bonus w wysokości stanowiącej 1% swojej wpłaty (maksymalnie 10 zł. przy wpłacie 1000 zł., przy wpłacie wyższej na przykład 2000 zł użytkownik otrzyma maksymalny bonus w wysokości 10 zł). Minimalna wpłata to 50 zł.

Bonus z mnożnikiem może zostać wykorzystany w dowolnym momencie jego ważności, musi jednak zostać wybrany bezpośrednio na kuponie. Aktywacja bonusu spowoduje wykorzystanie mnożnika x100, co oznacza pomnożenie kursu całkowitego kuponu razy 100. Przykładowo: wpłata 1000 zł, Bonus 10 zł, stawka: 8,80 zł, kurs całkowity kuponu: 2.50, mnożnik: x100, kurs finalny kuponu: 250, wygrana: 2200 zł.

Podobny bonus dostępny jest dla drugiej wpłaty, też nie mniejszej niż 50 zł, ale tutaj maksymalny mnożnik wynosi 50.


zakład bukmacherski, bukmacher, legalny bukmacher ranking, zakłady bukmacherskie online bonus na start, bukmacher bonus bez depozytu, bukmacherzy typy, legalny bukmacher, najlepsi bukmacherzy, jak obstawiac, bukmacher jaki wybrac, bukmacher etoto, bukmacher forbet, bukmacher fortuna, bukmacher lvbet, bukmacher milienium, bukmacher pzbuk, bukmacher sts, bukmacher totolotek, bukmacher totomix, bukmacher ekspekt, bukmacher betclic


Bukmacherzy online – oni nie mają punktów

Kolejne legalne firmy bukmacherskie w Polsce to między innymi zarejestrowany w 2018 roku: Totalbet, który jako jeden z dwóch nie posiadała punktów stacjonarnych w Polsce. Jeśli chodzi o legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista stare się powiększa, więc bardzo możliwe, że wraz zbiegiem czasu doczekamy się, że ci operatorzy wystąpią o dodatkową licencję pozwalającą na otwarcie punktów naziemnych.

W Totalbet bonus powitalny przyznawany jest w wysokości podwojenia pierwszej wpłaty do kwoty 500 zł. Obrót? 6 razy po kursie co najmniej 2,00. Do tego zaraz po rejestracji dostaniemy zakład bez ryzyka w kwocie 25 zł. Nie musimy go obracać.

Inne bonusy bukmacherskie? Kupony akumulowane z co najmniej 5 zdarzeniami (kursy wyższe niż 1,2) mogą liczyć na większe wygrane od 5% do 30%(przy co najmniej 10 zdarzeniach). Bezpieczny zakład przy kuponach na co najmniej 10 wydarzeń, gdy jeden „nie wejdzie”.

„Kasomania”, czyli za każde 10 zł otrzymujemy jeden los na loterii. W loterii do wygrania dodatkowa kasa Totalbet również publikuje na swojej strony ”dowody”, że to u nich kursy są najwyższe. Jednak trzeba na to uważać, bo czy mamy 100 % pewność, że wysokość kursów podawanych przez samego bukmachera nie jest manipulowana (np. najlepszy kurs był dostępny przez kilka minut)?

PZBuk

Najnowszym graczem na polskim rynku bukmacherskim jest PZBuk. W czerwcu 2018 roku Ministerstwo Finansów przyznało firmie Cherry Online Polska Sp. To bukmacher znany na polskim rynku z takich stron jak kasyno.pl czy ComeOn! Bukmacher w Polsce będzie posługiwał się nazwą Polskie Zakłady Bukmacherskie (w skrócie PZBuk) i swoją ofertę w pierwszej kolejności będzie udostępniał na stronie PZBuk.pl. Bukmacher PZBuk dołącza zatem do ośmiu innych legalnie działających na polskim rynku firm przyjmujących zakłady bukmacherskie. To co negatywnie wyróżnia debiutanta to o dziwo bardzo słabe promocje na start oraz brak aplikacji mobilnej.

Inni już w kolejce

Bukmacherów internetowych w Polsce nie ma jeszcze wielu, jednak jesteśmy pewni, że bukmacherzy internetowi lista stale będzie się powiększać. W kolejce są już następni operatorzy m.in. Betclic.pl, BetFan, eWinner, Superbet, Typiko, Traf – Zakłady Wzajemne. To bukmacherzy, którzy w większości nie mają jeszcze aktywowanej strony internetowej, ale startu ich działalności na polskim rynku zakładów możemy oczekiwać w przeciągu kilku miesięcy. Posiadają bowiem już odpowiednie koncesje. Wtedy, żeby stworzyć prawdziwy ranking bukmacherów i wybrać tego, którego będzie można tytułować jako najlepszy bukmacher będzie trzeba się solidnie napocić. Jak na ten moment bukmacherzy lista prezentuje się niezwykle ciekawie, dając graczom wiele możliwości gry, zarówno online jak i stacjonarnie.

Jeśli typować, to tylko w formie rozrywki

Na terenie Polski pojawia się zatem coraz więcej firm bukmacherskich, które legalnie działają w naszym kraju i oferują m.in. online zakłady bukmacherskie Zagraniczni bukmacherzy dostosowują się do polskich regulacji prawnych, bo urządzanie zakładów wzajemnych to dla nich duży zysk, a Polska jest ciągle rynkiem rozwijającym się. Zakłady sportowe, zakłady bukmacherskie online czy zawieranie zakładów w punktach stacjonarnych to dla wielu kibiców dodatkowa dawka adrenaliny.

Obstawianie i radość z wygranej z zakładów bukmacherskich jest zwykle większa niż nawet zwycięstwo ulubionego klubu czy zawodnika. Bukmacherzy w Polsce jak i na całym świecie doskonale o tym wiedzą, dlatego na zakładach bukmacherskich nie warto opierać swojego domowego budżetu. Grać należy rozważnie po wcześniejszej analizie naszych możliwości finansowych oraz w serwisach, które posiadają odpowiednie licencje.

SG