legalni-bukmacherzy

Legalni bukmacherzy w Polsce

W 2017 roku polski rynek bukmacherski przeżył wielki wstrząs. Nowelizacja Ustawy Hazardowej nakazała, aby firmy bukmacherskie w Polsce dostosowały się do sztywnych reguł. Była to duża zmiana, bo do tego czasu szczególnie bukmacherzy online dość swobodnie podchodzili do kwestii prawnych w Polsce. Zakłady online można było zawierać u kilkudziesięciu bukmacherów, ale mało który był zarejestrowany w naszym kraju i opłacał tutaj podatki. Polscy bukmacherzy, którzy działali w pełni legalnie, z miejsca byli stratni. Nie mogli konkurować z firmami, które swoje siedziby miały w rajach podatkowych. Dlatego też zdecydowano się na zmiany.

Reklama

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

O co chodzi z tym podatkiem?

Bukmacherka, którą określa się mianem legalnej w naszym kraju, zobowiązana jest do odprowadzania podatku w wysokości dwunastu procent. Oczywiście bukmacher polski niekoniecznie chce płacić tę kwotę z własnej kieszeni, dlatego podatek pobiera się z wpłaconego przez klienta depozytu. W praktyce wygląda to tak: jeśli pan Zenek wpłaci na swoje konto 100 złotych, bukmacher zabiera mu dwanaście i odprowadza to na rzecz Państwa. Zatem do obrotu i faktycznej gry panu Zenkowi pozostaje 88 złotych.

Wielu doświadczonych graczy kwota podatku przeraża – uważają, że jest zbyt wygórowana.

Najważniejszą zmianą z punktu widzenia tych, którzy chcą przeprowadzać w Polsce legalne zakłady bukmacherskie przez Internet, było powstanie rejestru stron internetowych bukmacherów, którzy nie spełniają wymogów znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Co ważne, lista bukmacherów jest na bieżąco aktualizowana, dlatego warto na bieżąco. Natomiast strony, które udają legalne buki w Polsce, dostawcy Internetu mają obowiązek blokować.

Od 2017 roku legalny bukmacher internetowy to taki, który posiada koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Do tej pory taki dokument zdobyło siedemnaście firm, które mogą prowadzić legalne zakłady bukmacherskie w Polsce.

Polscy bukmacherzy dzielą się na tych, którzy skupiają się niemal wyłącznie na proponowaniu klientom gry poprzez zakłady internetowe i tych, którzy równolegle, komplementarnie rozwijają swoją sieć punktów stacjonarnych i tam oferują legalne zakłady.

„Wielka trójka”. Fortuna, STS, Totolotek

Pierwszą trójkę największych marek, które oferują legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, tworzą STS, Fortuna i Totolotek. To też jedne z najdłużej działających firm bukmacherskich w Polsce. To legalni bukmacherzy, którzy działają dwutorowo i mają zarówno dużą sieć punktów naziemnych jak i szeroką ofertę online.

Fortuna może pochwalić się ponad 600 punktami, w których możemy zawrzeć swój kupon. Fortuna to również legalny bukmacher, który znany jest ze sponsorowania piłkarskiej pierwszej ligi polskiej oraz mistrza Polski – Legii Warszawa. Nie jest to obca droga również i dla STS. Sponsoruje bowiem zarówno polską reprezentację w piłce nożnej oraz m.in. Jagiellonię Białystok czy Lecha Poznań. Jak widać, legalni bukmacherzy w Polsce swoim patronatem obejmują nie tylko pojedyncze drużyny, ale również całe ligi, dzięki czemu polski sport może się rozwijać.

Fortuna to także legalny bukmacher Polska, który znany jest ze sponsorowania piłkarskiej pierwszej ligi polskiej oraz mistrza Polski – Legii Warszawa.

Nie jest to obca droga również i dla STS. Sponsoruje bowiem zarówno polską reprezentację w piłce nożnej oraz m.in. Jagiellonię Białystok czy Lecha Poznań.

Totolotek podobnie jak STS, ma w kraju ponad 400 punktów stacjonarnych. Tylko uwaga! Nazwa firmy często jest mylona z potoczną nazwą państwowego operatora gier liczbowych Totalizatorem Sportowym i ich flagowym produktem „Lotto”.

Totolotek i jego „odnogi”

W ofercie Totolotka znajduje się Totomix – to główny produkt tego bukmachera. Ale fani piłki nożnej mogą spróbować swoich sił w Toto Golu. Jak nazwa wskazuje, w tym przypadku obstawia się jedynie spotkania piłki kopanej. Możliwe jest tu wygranie sporych sum, ale trzeba mieć ogromną wiedzę w dziedzinie lig piłkarskich. Legalni polscy bukmacherzy, w tym również i Totolotek zachęcają do gry fanów piłki nożnej, którzy posiadają chociaż ogólną wiedzę na temat zakładów sportowych.

Zarówno Fortuna, STS jak i Totolotek duży nacisk kładą na zakłady bukmacherskie online legalne w pełni od 2017 roku. Strony internetowe bukmacherów należą do najlepszych na rynku i wyznaczają trendy. Zakłady bukmacherskie legalne są również poprzez aplikacje mobilne, którą do dyspozycji klientów przekazują wszyscy trzej internetowi bukmacherzy.

Oni stawiaj głównie na internet

Internetowe zakłady bukmacherskie to łakomy kąsek, więc ten segment rozwija się najszybciej. W ostatnim czasie bukmacherzy zarejestrowani w Polsce kładą nacisk na promocje swoich usług, którymi są internetowe zakłady bukmacherskie, na co mocno postawiła firma Etoto. Co prawda na rynku jest już od blisko ośmiu lat, ale dopiero teraz przeprowadziła prawdziwą ofensywę medialną. W odróżnieniu od większości bukmacherów, nie sponsoruje na razie żadnych klubów, ale swoją rozpoznawalność buduje na znanych nazwiskach ze świata dziennikarskiego. Ambasadorami marki są: Michał Pol, Roman Kołtoń, Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, których wspiera były reprezentant Polski Tomasz Hajto. Reklama to jedno, ale Etoto nie zapomina oczywiście o podstawowej działalności, którą zajmują się legalni bukmacherzy internetowi w Polsce, czyli o zakładach. Szeroka oferta kursowa, choć brak w niej sportów wirtualnych, na pewno może zainteresować graczy.

Ambasadorami marki są: Michał Pol, Roman Kołtoń, Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, których wspiera były reprezentant Polski – Tomasz Hajto. Promocja to jedno, ale Etoto nie zapomina oczywiście o podstawowej działalności, którą zajmują się legalni bukmacherzy, czyli o zakładach. Szeroka oferta kursowa, choć brak w niej sportów wirtualnych, na pewno może skusić graczy.

Kolejni legalni bukmacherzy w Polsce to Milenium, LvBet czy forBet. Każda z tych marek podobnie jak wcześniej wspomniani posiada również punkty naziemne (Milenium ponad 200). Nie wszyscy operatorzy posiadają punkty, w których można grać stacjonarnie. Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce otrzymują licencję online, natomiast licencja stacjonarna to osobny dokument. Ze względu na to, legalny polski bukmacher nie musi posiadać obu typów licencji, żeby działać zgodnie z prawem na terenie naszego kraju. Jednak z roku na rok temat jakim jest bukmacher online polska staje się coraz bardzie popularny, ze względu na stały rozwój rynku zakładów wzajemnych. Każdy legalny polski bukmacher online posiada swoją unikalną ofertę, którą oferuje graczom w swoim serwisie. Dlatego warto być zorientowanym, który bukmacher legalny w Polsce posiada stosunkowo korzystną ofertę.

Totalbet – legalny bukmacher online – przez długi czas był jedyną marką, która nie posiadała punktów stacjonarnych. To się jednak zmieniło, bo jesienią 2018 roku, na rynku pojawił się kolejny bukmacher. Polska okazała się ważnym elementem rozwoju dla firmy Cherry, która kiedyś w Polsce działała jako kasyno.pl czy ComeOn! Teraz już w pełni legalnie funkcjonuje jako Polskie Zakłady Bukmacherskie (w skrócie PZBuk). Obaj legalni bukmacherzy online w Polsce mają również koncesję na punkty stacjonarne, więc kwestią czasu jest ich otwarcie.

Problem nielegalnych zakładów i ryzyko

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce to nie wszystko. Nadal można w Sieci natknąć się na firmy działające bez odpowiednich uprawnień. Czy bukmacherka jest legalna, jeśli typujemy u zagranicznych serwisów bez licencji? Otóż w takim przypadku gra u tego typu firm jest karalna i bywa nieprzewidywalna, bo strony mogą znikać z godziny na godzinę i możemy mieć problemy z wypłaceniem zainwestowanych środków. Powstaje teraz pytanie podczas wchodzenia na stronę www operatora: Czy bukmacher internetowy jest legalny oraz czy jest to polski bukmacher online? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, wystarczy zapoznać się z listą legalnych bukmacherów, na której powinni znaleźć się wszyscy polscy legalni bukmacherzy.

Lista legalnych zakładów bukmacherskich:

Poniżej przedstawimy listę tych zakładów, które aktualnie (grudzień 2018) mogą tytułować się mianem legalnego zakładu bukmacherskiego. Od razu trzeba powiedzieć, że liczba ta potrafi zmieniać się z dnia na dzień (szczególnie w tym roku – aż 6 nowych zakładów uzyskało zezwolenie Ministerstwa Finansów), dlatego być może za jakiś czas na rynku będą legalne zakłady nieuwzględnione na tej liście.

STS Zakłady Bukmacherskie (czyli Star Typ Sport Zakłady Wzajemne) (KRS: 0000080269, NIP: 6422187001, REGON: 273378209) – zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 roku, numer licencji SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
Totolotek Zakłady Bukmacherskie (KRS: 0000027214, NIP: 5240302341, REGON: 010333455) – zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 roku, numer licencji AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
LV BET Zakłady Bukmacherskie(KRS: 0000534588, NIP: 9542751776, REGON: 360297047) – zezwolenie z dnia 13 maja 2016 roku, numer licencji PS4.6831.9.2016.EQK
Fortuna Zakłady Bukmacherskie (KRS: 0000002455, NIP: 5481192629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 roku, numer licencji SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
PZBuk (Cherry Online Polska) (KRS: 0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) – zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 roku, numer licencji PS4.6831.26.2017
Forbet Zakłady Bukmacherskie (KRS: 0000263257, NIP: 5482487290, REGON: 240448217) – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 roku, numer licencji PS4.6831.10.2016
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie (KRS: 0000370248, NIP: 5272639256, REGON: 142666660) – zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 roku, numer licencji AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
Milenium Zakłady Bukmacherskie (KRS: 0000182607, NIP: 7822280615, REGON: 634526323) – zezwolenie z dnia 16 lutego 2012 roku, numer licencji SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
TotalBET Zakłady Bukmacherskie (KRS: 0000662497, NIP: 1132929621, REGON: 366521110) – zezwolenie z dnia 22 marca 2018 roku, numer licencji PS4.6831.12.2017
SuperBET (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) – zezwolenie z dnia 6 października 2017 roku, numer licencji PS4.6831.4.2017
BetFan (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) – zezwolenie z dnia 29 października 2018 roku, numer licencji PS4.6831.3.2018.
Ewinner (KRS 0000692778; NIP 5862321957; REGON 368141505)– zezwolenie z dnia 30 października 2018 roku, numer licencji PS4.6831.29.2017
Traf Zakłady Wzajemne (KRS: KRS:0000358998, NIP: 1132805190, REGON: 142435268) – zezwolenie z dnia 30 listopada 2018 roku, numer licencji PS4.6831.3.2018
BETCLIC (KRS: 0000573383, NIP: 8971812874, REGON: 362407439) – zezwolenie z dnia 26 września 2018 roku, numer licencji PS4.6831.11.2017
TYPIKO (KRS: 0000623608, NIP: 5472161871, REGON: 364718161) – zezwolenie z dnia 28 listopada 2018 roku, numer licencji PS4.6831.30.2017

Jak widać, w 2018 roku powstało naprawdę wiele nowych legalnych bukmacherów. Powoli udostępniają oni swoją ofertę, nie wszystkie witryny online działają, na aplikacje mobilne też jeszcze czekamy. Dlatego nie możemy wypowiedzieć się na temat tych „młodzików”, więc z niecierpliwością czekamy na to co pokarzą legalni bukmacherzy w Polsce.

Jedno jest pewne – te zakłady nie mają łatwego zadania. Muszą dorównać bukmacherom, którzy są na rynku od wielu lat i cieszą się zaufaniem klientów. Swoją ofertą muszą pokazać odpowiedni poziom, gdyż doświadczeni gracze nie zdecydują się na skorzystanie z usług tych nowych zakładów, jeśli tę samą (a może i nawet lepszą) ofertę znajdą u „starszych kolegów”. Ze względu na to każdy nowy legalny bukmacher online w Polsce nie będzie miał ułatwionego zadania, ponieważ przyciągnięcie nowych klientów jest dosyć trudne przy konkurencyjnym rynku zakładów sportowych.

Nowe zakłady celują głównie w działalność online i nie jest to zły pomysł. Utrzymanie punktów stacjonarnych to dodatkowe koszta – należy opłacić czynsz lokalu (plus prąd, ogrzewanie) oraz pracowników, którzy mieliby zajmować się punktami naziemnymi. Dla początkującego zakładu takie finanse mogą być problematyczne. Dlatego lepiej inwestować w ofertę, szczególnie online. Zresztą doskonale wiemy, że znaczna część graczy woli obstawiać mecze przez Internet. Nic więc dziwnego, że każdy legalny bukmacher internetowy w Polsce stara się przyciągnąć uwagę gracza swoją ofertą promocyjną, którą chce zachęcić miłośników bukmacherki do założeni konta i korzystania z usług serwisu online.

Z zainteresowaniem będziemy śledzić rozwój młodych zakładów, być może zaskoczą świetnymi bonusami powitalnymi lub szeroką ofertą.

Co to znaczy, że bukmacher jest legalny?

Wraz z wejściem nowelizacji Ustawy Hazardowej w kwietniu 2017 roku, polskie prawo jako legalnego bukmachera uznaje taki podmiot, który uzyskał koncesję Ministerstwa Finansów. Oznacza to, że taka firma zobowiązała się do odprowadzania podatku do Skarbu Państwa w wysokości 12% od obrotu. Ustawa ta również opisuje kary dla graczy, którym zostało udowodnione obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów. Dodatkowo zostały dokładnie określone dozwolone działania marketingowe, które może podjąć legalny bukmacher w celu reklamowania swoich usług.

Powstał również rejestr domen blokowanych, który jest stale aktualizowany. Zgłaszane są tam strony internetowe działające nielegalnie na polskim rynku i mają zakaz przyjmowania zakładów wzajemnych.

Jak odróżnić legalnych bukmacherów od tych nielegalnych?

Teoretycznie zagraniczne serwisy bukmacherskie są blokowane dla polskich użytkowników, przez co nie można na nich zagrać. Wchodząc na tego typu witrynę powinniśmy zostać automatycznie przekierowani na stronę Ministerstwa z ostrzeżeniem, że ta strona „jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych”. Jednak w praktyce rejestr domen jak na razie nie blokuje wszystkich stron nielegalnych bukmacherów, a tylko część z nich. Bardzo dużo portali nauczyło się obchodzić luki w systemie, więc często nawet taki zwykły Kowalski może nie mieć pojęcia, że wszedł na stronę nielegalnych zakładów bukmacherskich.

JESTEŚ NA LEGALNEJ STRONIE KIEDY:

– Na końcu adresu „www.” znajduje się „.pl”. Oznacza to, iż ta strona znajduje się na polskiej domenie, co jest wymogiem jeśli chodzi o legalnych bukmacherów. Wszystkie inne są niezgodne z prawem obowiązującym w naszym kraju. Polski legalny bukmacher nie może posiadać swojej platformy na zagranicznych domenach, więc żadne strony z dopiskiem „.com” nie wchodzą w grę.

– W stopce umieszczonej na samym dole strony internetowej powinien widnieć komunikat o tym, że polski bukmacher jest w posiadaniu zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce, bądź też jakikolwiek odnośnik z podstroną posiadającą informacje o przyznanym zezwoleniu.

– Podczas rejestracji nowy użytkownik zostanie poproszony o weryfikację dowodu osobistego. Każdy legalny bukmacher w Polsce ma obowiązek zweryfikować osoby rejestrujące się w jego serwisie, dlatego wszyscy legalni bukmacherzy 2020 będą prosić o potwierdzenie tożsamości ich klienta.

– Legalny bukmacher ma również obowiązek pobierania podatku od gracza w wysokości 12% od każdego zawartego zakładu. Jeśli zauważyłeś, że bukmacher nie pobiera należnego podatku, prawdopodobnie nie jest on legalnym bukmacherem.

Oczywiście jest jeszcze lista umieszczona na stronie Ministerstwa, gdzie znajduje się aktualna lista legalnych bukmacherów.

Legalni bukmacherzy w Polsce posiadają polską ofertę.

Wydaje się to być niemalże oczywiste, jednak prowadzenie zakładów w Internecie przez nielegalne strony jest również przy użyciu naszego rodzimego języka. Dlatego nie należy się kierować, że strona po polsku jest całkowicie legalna, bo może się okazać, że nasza pomyłka będzie nas słono kosztować. Jeśli w ofercie nie ma również polskiej waluty, a płatność jest wymagana na przykład w Euro, ponieważ oznaczenie PLN nie istnieje na stronie, należy dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście znajdujesz się na stronie legalnego bukmachera.

Przeczytaj regulamin!

Przed skorzystaniem z opcji bonusowych, czy to powitalnych, czy jakichkolwiek innych, polecamy zajrzeć do regulaminu danego zakładu bukmacherskiego. Często znaleźć tam można wiele „haczyków”, które sprowadzają graczy na ziemię. Wszystko zależy od przypadku (czyli od zakładu) ale bywa tak, że chociażby ten „darmowy” zakład bez depozytu później gracz zwraca przy wygranej. Czyli: jeśli bukmacher na start dał nam 20 złotych, później odbierze je z ewentualnej wygranej.

To tylko przykłady tego, jak realnie działają bonusy. Dlatego należy w pierwszej kolejności sięgnąć do regulaminów, gdyż lepszego źródła wiedzy na temat wszelkich ograniczeń oraz wymagań nie ma. Dzięki opcji online gracze mają całodobowy dostęp nie tylko do samych zakładów, ale także do regulaminów. Niestety, większość nowych członków ich nie czyta, a potem okazuje się, że nie zdawali sobie sprawy z istniejących wymagań (na przykład w postaci wielokrotnego obrotu).

Co oferują legalni bukmacherzy?

W Sieci pojawiają się coraz to nowe listy, z których można się dowiedzieć, którzy bukmacherzy oferują swoje usługi w Polsce. Dlatego postanowiliśmy stworzyć mini przewodnik dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zakładach bukmacherskich oraz firmach zajmujących się tego typu działalnością w naszym kraju. Oczywiście nie powiemy, że operator XYZ to najlepszy legalny bukmacher internetowy, ponieważ nie chcemy tworzyć rankingu, jednak pokażemy części wspólne oferty, którą posiadają bukmacherzy legalni w Polsce.

Pierwszym aspektem, który przyciąga najwięcej nowych graczy jest tzw. bonus na start. Jest to specjalny bonus od depozytu przyznawany na warunkach określonych w regulaminie. Tego typu promocje mają na celu zachęcić gracza do rejestracji w serwisie oraz zaczęcia obstawiania kuponów. Obecnie najwyższe bonusy posiada firma LV BET, ponieważ na swojej stronie twierdzi, że jest to do 1500 PLN przy dokonaniu dwóch depozytów.

Kolejną ciekawą opcją, którą posiada niestety tylko kilku bukmacherów, jest bonus bez depozytu. Jest to równoznaczne z przyznaniem określonej kwoty pieniędzy na konto gracza, tylko dzięki zarejestrowaniu się w serwisie. Tak zwany freebet pozwala na przetestowanie możliwości serwisu, sprawdzenie kursów, aktualnej oferty oraz pozwala na pierwszy zakład bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

Podczas grania u legalnych bukmacherów należy zwracać uwagę na kursy. Czym jest kurs u bukmacherów internetowych? Jest to oczywiście integralna część oferty. Kursy wyższe oznaczają mniejszą szansę na wystąpienie danego rezultatu. Dlatego zaczynając grę u bukmachera szukamy odpowiednich kursów, które zapewnią nam jak najwyższą wygraną. Ze względu na to należy porównywać kursy dostępne na stronach legalnych bukmacherów.

Większość portali bukmacherskich online posiada swoje własne aplikacje mobilne. Dzięki temu gracze mogą jeszcze szybciej i bardziej intuicyjnie obstawiać zakłady oraz mieć wgląd w swoje kupony. Aplikacje na telefon posiadają również sporty wirtualne, które dają możliwość gry w ciekawy sposób i są dodatkową formą rozrywki dla fanów gier losowych.

Obecnie na wielu stronach można znaleźć specjalny kod bonusowy, który pozwala na uzyskanie promocji w serwisach bukmacherskich działających na polskim rynku. Mnóstwo nowych graczy poszukuje kodów promocyjnych, ponieważ dzięki ich skopiowaniu oraz wklejeniu w formularzu bukmachera odblokowuje się większy bonus powitalny lub też oferta dodatkowa, której normalnie nie można uzyskać bez wprowadzenia kodu promocyjnego. Legalni bukmacherzy bonusy uwielbiają rozdawać, ponieważ są one świetną zachętą dla nowych graczy, którzy decydują się na rejestrację w serwisie, aby odebrać dodatkowy bonus.

Opcja cash out, czyli wypłać pieniądze wcześniej.

Kilku bukmacherów zdecydowało się na wprowadzenie specjalnej funkcji cash out, która daje możliwość wcześniejszej wypłaty pieniędzy za wcześniejsze wygrane jeszcze przed zakończeniem ostatniego zdarzenia. Przykładowo, typujemy, że drużyna XYZ wygra mecz i w momencie kiedy wyjdzie ona na prowadzenie możemy zamknąć zakład. Wadą jest to, że korzystając z tej opcji nie otrzymamy pełnej wygranej, a tylko około 70% z puli możliwej do zgarnięcia. Niektórzy bukmacherzy zezwalają na funkcję cash out zarówno przy zakładach pojedynczych jak i kombinowanych, co jest bardzo korzystne dla gracza. Nie można jednak zrobić odwrotnie. Jeśli XYZ przegrywa, nie można wycofać się z zakładu i zminimalizować swoją stratę, ponieważ w Ustawie Hazardowej tego typu działania są zakazane. Nie wszyscy bukmacherzy internetowi bonusy tego typu oferują, dlatego warto zorientować się, u którego z nich opcja cash out znajduje się w stałej ofercie.

U jakiego bukmachera można wygrać najwięcej?

Mówimy tutaj o maksymalnych wygranych na jeden kupon. W czołówce znajduje się Fortuna z kwotą 600.000 PLN na, a następnie STS z 100.000 mniej niż poprzedni bukmacher, a następnie Totolotek, który przy zakładach systemowych może wypłacić nawet 200.000 na jeden kupon. Oczywiście buchmacherzy w Polsce posiadają wiele ciekawych akcji promocyjnych, które mogą sprawić, że gracze będą mogli zagrać o więcej.

Co warto sprawdzić w ofercie bukmachera?

Jeśli wchodzisz na stronę internetową danego bukmachera, warto dokładnie zapoznać się z jego ofertą. Przede wszystkim sprawdź aktualne kursy, ponieważ to właśnie od kursów zależy to ile wygrasz. Zanim przejdziesz do obstawiania, należy najpierw założyć konto. Jednak jeszcze wcześniej warto sprawdzić jakie promocje oferuje firma, ponieważ bukmacherzy legalni znani są z oferty promocyjnej. Jednak zawieranie zakładów bukmacherskich wiąże się z ryzykiem, więc warto zobaczyć, czy firma nie oferuje takiej opcji jak freebet. Dzięki darmowemu bonusowi dochodzącemu w niektórych portalach nawet do 50 PLN, każdy gracz może najpierw przetestować jak działa serwis, sprawdzić rodzaje zakładów dostępnych na stronie oraz zobaczyć jak przebiega cała gra. Definitywnie warto zajrzeć również do zakładki na żywo. Odbywają się tam zakłady live, które gracze szczególnie lubią obstawiać i próbować w nich swoich sił.

Gra w Internecie a punkty naziemne.

W dzisiejszych czasach gra w Internecie jest łatwa, szybka i prosta. Dlatego tak wielu użytkowników wybiera właśnie ten sposób obstawiania kuponów. Jednak nie należy zapominać, że bukmacherzy Polska oferują wiele punktów naziemnych, które legalnie świadczą usługi na terenie całej Polski. Można w nich obstawiać zakłady oglądając mecze na żywo, a polscy bukmacherzy bonusy oferują również w punktach stacjonarnych. Sam fakt posiadania tego typu placówek jest sugestią, że te firmy posiadają licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Może się zdarzyć, że dany bukmacherzy oferujący swoje usługi stacjonarnie, jednocześnie nie posiadają licencji na prowadzenie legalnej działalności w Internecie. Oba sposoby gry posiadają swoich zwolenników i oba są legalne na rynku zakładów.

U jakich bukmacherów mogę zacząć legalnie obstawiać?

Jak już wspomnieliśmy, na naszym rynku istnieje 17 legalnych podmiotów, które są uprawnione do przyjmowania zakładów wzajemnych. Jest to między innymi Totolotek, Star Typ Sport znany pod nazwą skróconą STS zakłady, Fortuna, a także nieco mniej znani Totalbet zakłady, forBET zakłady bukmacherskie, jest także LV BET, Milenium, eToto oraz PZBuk. Strony Betclic oraz eWinner są nadal w budowie, więc z ich ofertą będziemy mogli się zapoznać dopiero po wystartowaniu. Polscy bukmacherzy online oraz ich oferta stale się rozwija, więc warto obserwować, co dzieje się na rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Jak często Ministerstwo Finansów aktualizuje listę legalnych bukmacherów w Polsce?

Za każdym razem kiedy wprowadzane są jakiekolwiek zmiany, Ministerstwo ma obowiązek wprowadzenia aktualnych danych na swoją stronę internetową, która jest stale monitorowana przez nasz portal. Nowe informacje wprowadza się w momencie, kiedy Ministerstwo przydziela zezwolenie na legalną działalność danej firmy. Operatorzy co roku otrzymują licencję, więc Legalni bukmacherzy Polska oraz ich lista stale się rozrasta.

Jakie firmy mogą się znaleźć na spisie legalnych bukmacherów?

Przede wszystkim takie firmy, które ubiegały się o koncesję oraz spełniły wszystkie warunki wymienione w Ustawie Hazardowej. Firma znajdująca się na tej liście może oficjalnie oferować zawieranie kuponów, promocje, kody oraz bonusy powitalne w całej Polsce. Podmioty, które nie znajdują się w spisie to nielegalni bukmacherzy i gra na stronach, których nie posiada polski buchmacher, grozi karą.

Jeśli bukmacher posiada siedzibę za granicą, czy nie jest legalny w Polsce?

Nie do końca to tak wygląda. W ustawie jest powiedziane, że każdy bukmacher, nawet ten z siedzibą poza naszym krajem, może zacząć się starać o koncesję Ministerstwa Finansów. Musi oczywiście przejść pełną weryfikację przeprowadzaną przez Ministerstwo oraz posiadać określoną formę prawną, czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub też spółka akcyjna. Dodatkowo wymagana jest również siedziba w Polsce oraz prowadzenie strony w naszym rodzimym języku, funkcjonującą w domenie z dopiskiem „.pl”. Należy również pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak legalny bukmacher bez podatku. Każda firma, która wystąpiła o przyznanie odpowiedniej koncesji zobowiązuje się do płacenia 12% podatku od obrotu. Dlatego na rynku zakładów nie istnieje polski bukmacher bez podatku.


zakłady bukmacherskie online, zakłady bukmacherskie jak grać, Ranking bukmacherów, Darmowe bonusy bukmacherskie, Bonusy bez depozytu, Typy bukmacherskie, Legalne zakłady bukmacherskie, Najlepszy bukmacher, Obstawianie meczy, Jaki bukmacher, Fortuna, PZBuk, Totolotek, Totomix, ForBet, LvBet, STS, eToto, Milenium


Który bukmacher jest najlepszy?

Czy można jednoznacznie powiedzieć, że dany operator to najlepszy polski bukmacher? Każdy z bukmacherów ma swoją własną ofertę, jedna jest bardziej korzystna, druga nieco mniej. Jedni posiadają dobre kursy, inni lepsze promocje i bonusy na start, a jeszcze inni mają ciekawsze funkcje na stronie. Do obowiązku gracza należy sprawdzenie, który legalny bukmacher mu najbardziej odpowiada po zapoznaniu się z ofertą. Dzięki temu będzie mógł stwierdzić, że firma ABC to według niego najlepszy legalny bukmacher.

Zalety grania u legalnych bukmacherów.

Dlaczego zawieranie zakładów bukmacherskich w serwisach prowadzących legalną działalność w Polsce? Przede wszystkim wypłacalność oraz szybkość wypłacania wygranych. Zagraniczne firmy mogą kusić lepszymi ofertami, jednak jaką gracz może mieć pewność, że jeśli dokona depozytu, firma nie zniknie kolejnego dnia i w ten sposób straci swoją gotówkę? Dlatego lepiej zaufać bukmacherom zarejestrowanym na terenie Polski.

Kolejnym aspektem jest podatek. Nie musisz rozliczać się z wygranych, ponieważ od każdej postawionej kwoty, legalni bukmacherzy odliczają 12% od obrotu oraz odprowadzają 10% od wypłat powyżej 2280 PLN.

Plusem jest również coraz bogatsza oferta, ponieważ na polskim rynku zaczynają się pojawiać nowe firmy, tworząc coraz większą konkurencję. Dla graczy jest to dobra nowina, ponieważ A) posiadają większy wybór oraz B) bukmacherzy w celu przyciągnięcia klienta tworzą coraz ciekawsze oferty bonusowe.

Bukmacherzy również wspierają polski sport, stając się sponsorami różnego rodzaju drużyn, a nawet całych lig. Dzięki temu posiadają one potrzebne środki na rozwój. Decydując się na zawieranie zakładów bukmacherskich u legalnych bukmacherów, gracze pośrednio wspierają polski sport. Polskie bukmacherzy są sponsorami również większych imprez sportowych, dzięki czemu o wiele więcej wydarzeń sportowych może się odbywać w naszym kraju. Wiele spotkań, w których gra Liga Polska bukmacher decyduje się wesprzeć, zapewniając potrzebne środki.

Posumowanie.

Według aktualnej listy legalnych bukmacherów znajdującej się na stronie Ministerstwa Finansów, obecnie na rynku Polskim może legalnie funkcjonować 17 podmiotów. Otrzymały one licencję i spełniają wszystkie warunki określone przez Ministerstwo. Wymienimy jeszcze raz warunki, które musi spełniać każdy bukmacher działający zgodnie z koncesją rządową:

– Posiada siedzibę na terytorium Polski,

– Prowadzi swoją stronę internetową w domenie .pl,

– Nie figuruje w Rejestrze Domen zakazanych prowadzonej przez Ministerstwo Finansów,

– Jest wiarygodny finansowo oraz płaci należne podatki w Polsce,

– Dysponuje ważną licencją przydzieloną przez Ministerstwo Finansów,

– Zapewnia swoim graczom bezpieczeństwo płatności oraz ochronę danych osobowych.

Przypominamy, że należy grać na stronie licencjonowanych bukmacherów, którzy są uznani polskie bukmacherzy online. Dzięki temu możesz legalnie i bezpiecznie obstawiać zakłady sportowe.

SG