XTB KSW 93: typy i kursy bukmacherskie (06.04.24)

KSW już od dawna uchodzi za największą i najbardziej prestiżową organizację mieszanych sztuk walki w Europie. Nikogo nie powinno więc dziwić, że jej właściciele starają się coraz bardziej zaznaczyć obecność swojego „dziecka” w innych krajach niż Polska. Tym razem postanowili postawić na Francję, bo właśnie w tym kraju odbędzie się najbliższa gala XTB KSW 93. Jakie kursy na jej uczestników oferuje legalny bukmacher Fuksiarz?

XTB KSW 93 – pełna karta walk

Paryska Adidas Arena – to właśnie w niej już w najbliższą sobotę odbędzie się walka o pas w wadze lekkiej, w której udział wezmą jego posiadacz Salahdine Parnasse oraz Valeriu Mircea. Na wszystkich miłośników profesjonalnych walk MMA czeka jednak wcześniej osiem innych pojedynków, m.in. z udziałem kobiet oraz reprezentujących Polskę fighterów. Pełna karta walka przedstawia się następująco: 

Karta główna:

56.7 kg: Sandra Succar (3-0) vs. Flore Hani (6-3)

 CW 72 kg: El Hadji Ndiaye (5-2) vs. Nicolae Bivol (3-0)

61.2 kg: Alfan Rocher-Labes (10-3) vs. Kenji Bortoluzzi (11-5)

CW 73 kg: Francisco Barrio (12-3) vs. Aymard Guih (17-13-1)

83.9 kg: Laid Zerhouni (12-8) vs. Boubacar Niakate (9-5)

120.2 kg: Michal Martinek (10-5) vs. Prince Aounallah (18-11)

77.1 kg: Artur Szczepaniak (10-2) vs. Madars Fleminas (12-5)

70.3 kg: Marian Ziółkowski (25-8-1) vs. Wilson Varela (11-5)

Walka wieczoru:

 70.3 kg: Salahdine Parnasse (18-2) vs. Valeriu Mircea (30-8-1) – o pas w wadze lekkiej 

Czy Artur Szczepaniak pokona swojego rywala?

W sobotnią noc jako pierwszy z Polaków do klatki wejdzie Artur Szczepaniak. 27-latek z Konina już po raz piąty zaprezentuje się pod szyldem KSW. Jego przeciwnikiem będzie 35-letni Madars Bertholds-Fleminas. Dla Łotysza debiut w najlepszej europejskiej organizacji mieszanych sztuk walki nie był udany, ponieważ w grudniu zeszłego roku przegrał przez decyzję z Andrzejem Grzebykiem. Jak pójdzie mu tym razem? Według Superbetu nie ma on większych szans na wygraną (kurs 3.25) ze Szczepaniakiem (1.35). Naszym zdaniem to nie przypadek, ponieważ Polak jest nie tylko znacznie młodszy, ale też walczył do tej pory z powodzeniem z bardziej wymagającymi przeciwnikami niż Łotysz. Sądzimy zatem, że górą będzie właśnie „King”. 

Marian Ziółkowski vs. Wilson Varela – kto zwycięży?

Marian Ziólkowski jest byłym mistrzem wagi lekkiej, któremu marzy się ponowne zdobycie tego tytułu. Zanim jednak zyska taką szansę, musi potwierdzić swoją klasę w pojedynku z Francuzem Varelą. Zwycięzcy pojedynku poprzedzającego walkę wieczoru gali XTB KSW 93 Superbet upatruje w Polaku (kurs 1.30). Jego rywal (3.60) nie należy jednak do grona mało wymagających zawodników. Wygrał bowiem każdą ze swoich poprzednich pięciu walk, w dodatku jest groźny zarówno w stójce, jak i w parterze. Ziółkowski ma jednak nieco lepsze warunki fizyczne i większe doświadczenie, które może okazać się decydujące. Dlatego stawiamy na jego wygraną. 

Kto zwycięży w walce Parnasse – Mircea?

Według Superbetu w walce wieczoru powinien zwyciężyć podwójny mistrz KSW, mający zawalczyć przed własną publicznością Parnasse. Choć Francuz przegrał swoje ostatnie starcie z Adrianem Bartosińskim, od dłuższego czasu pozostaje jedną z największych gwiazd federacji. Przeciwnikiem obrońcy tytułu wagi lekkiej będzie jej tymczasowy champion – Valeriu Mircea. Mołdawianin jest wyższy i znacznie bardziej doświadczony od swojego przeciwnika, a dodatkowo wygrał swoje poprzednie cztery pojedynki. Kurs na jego triumf w Superbecie wynosi jednak aż 5.00 i tylko 1.18 na zwycięstwo Parnasse’a. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ogromny potencjał Francuza oraz fakt, że jest on obecnie podwójnym mistrzem federacji. Dodatkowo zawalczy we własnym kraju, dlatego „ściany” powinny mu pomóc. My również sądzimy, że to właśnie jego ręka powędruje ku górze, gdy zostanie wyczytany werdykt, ale nie przewidujemy jednostronnego starcia, ponieważ Mircea udowadniał już wiele razy, że jest bardzo wymagającym fighterem. 

Kiedy i gdzie oglądać galę XTB KSW 93 w Paryżu?

Najbliższa gala KSW odbędzie się w sobotę (06.04.24) o godz. 19.00. Transmisję na żywo z wydarzenia pokaże Viaplay. Dostęp do gali zapewnia również KSW za pośrednictwem swojego serwisu KSWTV.COM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP 3 bukmacherów

200 zł

260 zł

3700 zł

3755 zł

300 zł

330 zł

Ostatnie wpisy
Arsenal – Chelsea: kursy i typy bukmacherskie (23.04
AC Milan – Inter Mediolan: kursy i typy (22.04
Warta Poznań – Stal Mielec: kursy i typy (22.04
AS Roma – Bologna: kursy i typy bukmacherskie (22.04