zaklady-sportowe

Zakłady sportowe

Zawieranie zakładów wzajemnych jest w naszym kraju coraz popularniejsze. Lubimy się zakładać głównie przy wielkich wydarzeniach sportowych, a największe emocje budzi oczywiście piłka nożna. Jednakże gracze nie powinni zapominać o pewnych kwestiach, które są bardzo ważne. Chociażby o tym, że nie można grać w zakładach bukmacherskich, które są według naszego prawa nielegalne.

Legalny bukmacher, czyli jaki?

Legalne zakłady bukmacherskie są zarejestrowanymi firmami w Polsce i posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Taki zakład odprowadza w Polsce podatek w wysokości 12%. To właśnie wysokość podatku sprawia, że niektórzy wolą kierować się w stronę nielegalnych zakładów, jednakże zwracamy uwagę na to, że jest to niezgodne z prawem, więc nieuczciwy gracz musi liczyć się z karą.

Lista legalnych bukmacherów jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Coraz to nowsze zakłady starają się o wymaganą licencję, więc listy podawane na innych stronach mogą stać się w pewnym momencie niekompletne. Dlatego aby mieć pewność, czy dany bukmacher działa zgodnie z literą prawa, należy sprawdzić to na stronie wcześniej wspomnianego Ministra. Ewentualnie można zorientować się na stronie bukmachera, czy posiada on licencję.

Zakłady bukmacherskie online

Ale na czym polega bukmacherka? Dla niezorientowanych służymy wyjaśnieniem. Za przykład weźmy sportowe zakłady – klient bukmachera zakłada się, jaki będzie zwycięzca danego spotkania. Można również postawić na konkretnego gracza (kto strzeli gola, w której minucie, jaki będzie końcowy wynik). Możliwości są naprawdę ogromne, a to, na co gracz się zdecyduje, zależy już od jego wiedzy.

Aby postawić, należy wypełnić odpowiedni kupon. Jeśli kupon jest pusty, nie jest brany pod uwagę. Istnieje kilka możliwości wypełniania kuponów – można wybrać singiel lub zakład akumulowany.

Zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszą się głównie bukmacherskie zakłady internetowe. Klienci cenią sobie możliwość obstawiania przez Internet, gdyż według nich jest to po prostu szybsze i wygodniejsze. Nowe zakłady bukmacherskie (czyli takie, które w ostatnim czasie uzyskały wymaganą licencję) nie inwestują w punkty stacjonarne, tylko od razu celują w strony internetowe. Docenianym przez graczy rozwiązaniem jest także aplikacja mobilna. Dzięki temu klienci mają szansę na obstawienie kuponu nawet w chwili, gdy nie mają dostępu do komputera.

Gracze dzięki Sieci mogą sprawdzać online chociażby wyniki. Rozwinęło się także kilka nowych rodzajów zakładów – na przykład zakłady LIVE (czyli zakłady na żywo, prowadzone podczas trwania danego spotkania sportowego) lub handicap, który daje nam większe szanse na wygraną.

Co można obstawiać, czyli oferta bukmacherska

Zakłady sportowe stanowią zdecydowaną większość, niezależnie czy chodzi o spotkania towarzyskie, czy o wielkie imprezy. Jednym z aspektów przyciągającym graczy, to mnogość dyscyplin i wydarzeń sportowych, które klienci mają możliwość obstawić. We wstępie napomknęliśmy o piłce nożnej. Niejednego gracza interesują różne spotkania. Bez wątpienia mistrzostwa świata są emocjonującym wydarzeniem, na który czeka zdecydowana większość. Naszych rodaków oczywiście interesuje także, kto może zdobyć Puchar Polski – Ekstraklasa (dawniej 1 liga) jest tak samo popularna w naszym kraju jak imprezy międzynarodowe. Słynne są u nas także inne ligi – Liga Europy, Premier League oraz Liga Mistrzów. Od jakiegoś czasu w Polsce graczy interesuje również futsal.

Nie tylko mecze piłki kopanej są według graczy interesujące. Popularne dyscypliny w naszym kraju to między innymi: koszykówka (oczywiście obstawia się polskie drużyny, lecz również wybierana przez klientów jest Euroliga i NBA), siatkówka, żużel, piłka ręczna, tenis, boks lub hokej na lodzie. Jednakże zakłady bukmacherskie często mają świadomość, że niektórzy klienci pasjonują się sportami mniej popularnymi, takimi jak piłka wodna, snooker, krykiet, baseball lub golf. Część graczy lubi sporty, które są słynne w innych krajach, niekiedy uznane są jako tamtejsze sporty narodowe (futbol amerykański). Coraz więcej Polaków zaczyna interesować się MMA, więc i tę dyscyplinę można spotkać.

Jeśli klienci nie chcą czekać na wielkie wydarzenia sportowe, bukmacherzy oferują im wirtualne sporty. Są to mecze online rozgrywane co kilka minut, a ich wynik jest matematycznym algorytmem zgodnym z obowiązującymi przepisami.

Sport cieszy się największą popularnością, aczkolwiek ostatnimi czasy gracze lubią obstawiać również wydarzenia kulturowe oraz polityczne. Dlatego bukmacherzy dają możliwość obstawiania zakładów, które określane są jako specjalne. Takie zakłady specjalne są szczególnie pożądane przy wielkich imprezach – mogą to być chociażby Oscary lub wybory prezydenckie.

Bonusy bukmacherskie

Promocje i bonusy są tym, czego klienci pożądają najbardziej. Bukmacher najlepsze akcje promocyjne zaoferuje przede wszystkim nowym klientom, aby zachęcić ich do założenia konta i wpłaty depozytu. Bonus bukmacherski można spotkać pod różnymi postaciami, jednakże bez wątpienia wśród graczy najpopularniejszy jest bonus bez depozytu. Określany jest potocznie mianem darmowego bonusu, gdyż gracz nie musi dokonywać wpłaty pierwszego depozytu, a dostaje niewielkie środki na rozpoczęcie gry.

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Każdy gracz powinien wiedzieć, że w realiach bukmacherskich nic nie jest za darmo. Bukmacher nałoży wiele ograniczeń na takie bonusy, ponieważ chce oczywiście zarobić. Aby wiedzieć dokładnie jakie są ograniczenia bonusów i promocji, należy zapoznać się z regulaminami. Są zawsze dostępne na oficjalnych stronach internetowych bukmacherów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Gra u bukmachera nie powinna być metodą na stały zarobek – sport jest zbyt nieprzewidywalny, więc nie ma „pewniaków”. Jeśli nie ma pewniaków, zawsze jest ryzyko przegranej. Hazard nie jest dozwolony dla osób poniżej 18 roku życia. Związany jest z ryzykiem uzależnienia, a także utraty pieniędzy. Zaleca się rozważną oraz odpowiedzialną grę.

Jeśli czujesz, że tracisz kontrole, skorzystaj z możliwości samowykluczenia. Dobrze jest też udać się do specjalisty zajmującego się leczeniem uzależnień.