Legalny bukmacher - jak odróżnić od nielegalnego?

Zanim gracz założy konto bukmacherskie, powinien przeanalizować, jakiego operatora wybrać. Podstawowym czynnikiem selekcji musi być sprawdzenie, czy jest to legalny bukmacher. Sprawdź, jak wybrać legalnego bukmachera i jak odróżnić go od tego, który funkcjonuje nielegalnie.

Licencje i regulacje

Zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne. Legalny bukmacher w naszym kraju powinien przede wszystkim posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów na swoją działalność, czyli na zawieranie zakładów wzajemnych na terytorium Polski. By otrzymać taki wniosek, firma musi spełnić szereg warunków  Na stronie podatek.gov.pl gracze mogą znaleźć aktualną listę legalnych operatorów działających w naszym kraju.

Zakłady bukmacherskie są coraz bardziej popularne, stąd też ta lista cały czas się poszerza. Konkurencja robi się spora, dlatego też niektórzy legalni bukmacherzy, którzy mają niewielkie udziały w rynku, zmuszeni są zakończyć swoją działalność. Należy też pamiętać, że legalny bukmacher udostępnia w swojej ofercie zakłady bukmacherskie, jednak nie może oferować kasyna.

Ograniczenia wiekowe

Legalny bukmacher w Polsce wymaga, aby gracze mieli ukończone 18 lat. Jeżeli strona bukmachera nie ma żadnych ograniczeń wiekowych lub akceptuje graczy poniżej wymaganego wieku, to znak, że bukmacher działa nielegalnie.

Metody płatności

Legalni bukmacherzy mają na swojej stronie internetowej zaufane środki płatności, z których można korzystać na co dzień, jak np. BLIK. Jeśli na stronie bukmachera, którego podejrzewamy o nielegalne działanie, znajdziemy nietypowe rodzaje metod płatności, warto dokładnie sprawdzić, z czym mamy do czynienia.

BONUS

260 ZŁ
  • Zakład bez ryzyka do 50 zł bez obrotu
  • Cashback bez limitu do 200 zł
  • Freebet 10 zł w aplikacji za samą rejestrację!

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Podatki

Legalni bukmacherzy mają obowiązek pobierania 12% podatku od zakładów oraz 10% podatku od wygranych kuponów powyżej kwoty 2279,99 zł. Jeżeli bukmacher nie pobiera żadnych podatków, to oznacza, że działa nielegalnie. Każdy taki bukmacher powinien też płacić podatki w Polsce.

Język polski na stronie internetowej

Każdy legalny bukmacher w Polsce udostępnia graczom stronę internetową w języku polskim i z końcówką .pl. Jeżeli na witrynie danego operatora funkcjonuje język angielski lub inny od polskiego, to oznacza, że nie powinniśmy zarejestrować się na tej stronie. 

Dodatkowo legalny bukmacher powinien informować na swojej stronie internetowej o ryzyku związanym z udziałem w grach hazardowych.

Legalny bukmacher w Polsce powinien:

  • posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów na swoją działalność
  • nie pozwalać na rejestrację graczom poniżej 18. roku życia
  • posiadać zaufane metody płatności
  • pobierać 12% podatku od zakładów oraz 10% podatku od wygranych kuponów powyżej kwoty 2279,99 zł
  • płacić podatki w Polsce
  • mieć stronę internetową w języku polskim i z końcówką .pl

Chcesz sprawdzić, który bukmacher jest legalny? Sprawdź nasz ranking bukmacherów, w którym uwzględniliśmy nie tylko bezpieczeństwo gry u danego operatora, ale też bonusy na start, które można otrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP 3 bukmacherów

200 zł

260 zł

3700 zł

3755 zł

300 zł

330 zł

Ostatnie wpisy
Arsenal – Chelsea: kursy i typy bukmacherskie (23.04
AC Milan – Inter Mediolan: kursy i typy (22.04
Warta Poznań – Stal Mielec: kursy i typy (22.04
AS Roma – Bologna: kursy i typy bukmacherskie (22.04