ranking-bukmacherow

Ranking bukmacherów to zestawienie firm oferujących zakłady sportowe. W Polsce mamy takich podmiotów kilkanaście, więc nic dziwnego, że wielu ludzi zastanawia się, który z nich jest najlepszy. Niniejszy ranking pozwoli graczom na lepsze rozeznanie w sytuacji rynkowej i podjęcie decyzji, u którego z nich obstawiać zakłady bukmacherskie.

BukmacherBonus powitalnyOdbierz bonus
STS1499 PLNGRAJ
Fortuna2720 PLNGRAJ
Fuksiarz500 PLNGRAJ
Superbet584 PLNGRAJ
LV BET3423 PLNGRAJ
Noblebet2055 PLNGRAJ
PZBuk520 PLNGRAJ
Betclic550 PLNGRAJ
forBET2370 PLNGRAJ
eWinner610 PLNGRAJ

Ranking najlepszych bukmacherów online

Żeby stworzyć wiarygodny ranking bukmacherów online, wystarczy zestawić ich ze sobą i podkreślić zalety każdej z firm. Powyższa tabela przedstawia ranking oparty na podstawie bonusów powitalnych, oferty zakładów przedmeczowych oraz tych na żywo. Wpływ na ostateczny kształt rankingu mają także kursy bukmacherskie, promocje dla stałych graczy, a także funkcjonalność aplikacji mobilnej. Istnieje więc mnóstwo czynników, które mogą zachęcić graczy do założenia konta u danego bukmachera lub wręcz przeciwnie. Wysoka kwota bonusu na start to nie wszystko. Liczy się również to, jakimi jest on objęty warunkami. Bukmacherzy nie przyznają bonusów ot tak. Chcą, żeby gracz założył konto, ale ich celem nie jest przecież wypłacanie i rozdawanie pieniędzy. Należy zatem uważnie zapoznać się z regulaminami, zanim jeszcze zdecydujemy się skorzystać z bonusów bukmacherskich. Podsumujmy, co ma wpływ na ocenę w rankingu bukmacherów?

  • bouns na start
  • promocje dla graczy
  • oferta zakładów
  • oferta na żywo
  • aplikacja mobilna
  • kursy bukmacherskie

Poniżej przeczytacie o każdej z wymienionych sekcji. Mają one większy lub mniejszy wpływ na ocenę końcową, ale ostatecznie to przecież każdy gracz indywidualnie podejmuje decyzję o tym, gdzie chce obstawiać zakłady bukmacherskie.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Kim jest legalny bukmacher? To firma trudniąca się organizowaniem zakładów wzajemnych, posiadająca odpowiednie zezwolenie ministerstwa finansów. Od 2017 roku obowiązuje nowa ustawa hazardowa, która zabrania działalności bukmacherskiej podmiotom zza granicy. Bukmacher chcący się ubiegać o licencję, musi mieć siedzibę w Polsce i w naszym kraju odprowadzać podatki od zakładów. Wprowadzona nowelizacja zniechęciła wielu bukmacherów to uczestniczenia w Polskim rynku, ale trzeba przyznać, że obecnie wygląda on na lepiej zorganizowany niż jeszcze parę lat temu.

Bukmacherzy muszą spełnić szereg warunków, żeby otrzymać zezwolenie na urządzanie zakładów, wymagane są stosy dokumentów i drugie tyle podpisów, aby móc rozpocząć ten rodzaj działalności w naszym kraju. Na pewno nie można powiedzieć, że jest to łatwe, dlatego wielu bukmacherom nie udaje się przejść przez całą procedurę licencyjną. W ten sposób mamy jednak pewność, że na rynek wchodzą wyłącznie firmy, które posiadają środki z legalnych źródeł, są wypłacalne i mogą zapewnić stabilność finansową.

Jak wybrać bukmachera?

Na czym postanowiliśmy oprzeć nasze zestawienie legalny bukmacher ranking? Tym razem skupiliśmy się na czterech aspektach, które naszym zdaniem są ważne dla każdego kto chce grać u bukmacherów. Są to:  bonusy na start, pozostałe promocje, oferty zakładów i kursy oraz strona internetowa wraz z aplikacją mobilną. Oceny? Niech to będzie prawdziwa cenzurka – ranking zakładów bukmacherskich, a więc najbardziej chyba czytelna skala szkolna.

Staraliśmy się w najbardziej obiektywny sposób zrecenzować ofertę legalnych bukmacherów w Polsce, listę legalnych bukmacherów znajdziesz w innych artykułach na naszym serwisie oraz na stronie ministerstwa finansów. Dla uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości na naszych serwisach reklamujemy jedynie tylko i wyłącznie legalne podmioty bukmacherskie. Mimo iż dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasz ranking bukmacherów 2021 był jak najbardziej obiektywny każdy ranking jest w pewnym stopniu subiektywny, każdy z czytelników powinien o tym pamiętać.

Powiedzmy sobie też jasno jeszcze jedną rzecz. Polski rynek bukmacherski nie jest zbyt liczny. Po zmianach prawnych w 2017 roku legalnie można zagrać zaledwie u kilkunastu bukmacherów. Konkurencja nie jest największa. Co z jednej strony nie jest najlepsze dla klientów, ale dzięki temu firmy bukmacherskie mają ułatwione zadanie jeśli chodzi o obserwowanie swoich rywali. Dzięki temu są w stanie szybko reagować na różnego rodzaju promocje i nowości dla potencjalnych graczy. Choć nie oznacza to, że oferty są identyczne stąd potrzeba  stworzenia ranking bukmacherów w Polsce.

Najlepsi bukmacherzy

W 2020 rok wkraczamy z liczbą kilkunastu legalnych bukmacherów, wszyscy z nich oferują możliwość obstawiania na żywo, jednak nadal najlepsi bukmacherzy, a może powinniśmy napisać najwięksi gracze na europejskim czy światowym rynku jak choćby Bet365 nie posiadają lokalnej licencji. Bet365 w związku z brakiem licencji zablokował dostęp do swojego serwisu dla graczy z Polski.

Należy też zawsze pamiętać, że każdy ranking, uszeregowanie siłą rzeczy jest subiektywne. Nawet w ramach redakcji toczone są spory odnośnie wad/zalet opisywanych bukmacherów. Warto przeczytać poniższe uwagi i zestawienia, ale należy też traktować poniższe opinie, sądy informacyjnie jako punkt widzenia ich autora. Każdy ma prawo do własnego, indywidualnego osądu.

Oferta zdarzeń

Podstawa, która może zadecydować o tym czy gracz zdecyduje się założyć konto u danego bukmachera. W większości przypadków oferty różnią się tylko nieznacznie i bukmacherzy proponują raczej podobne wydarzenia. Jednak nie we wszystkich przypadkach. Bywa również tak, że mamy wyłączność na jakiejś gali lub imprezie, ponieważ bukmacher jest sponsorem danego wydarzenia. Czasem to utrudnia życie typera, ale dla bukmacherów to ogromna szansa na pozyskanie nowych graczy, zwłaszcza jeśli wspomniana gala budzi spore zainteresowanie. W ofercie zdarzeń powinny się znajdować wszystkie dyscypliny, a także rozbudowane oferty zdarzeń pobocznych. Nie tylko główne typy odnoszące się do wyników meczów są tutaj istotne. Gracze często wolą obstawić jakiś konkretny element meczu lub zawodów. Rozbudowana oferta zakładów bukmacherskich jest zatem bardzo istotną częścią działalności bukmacherów.

Kursy bukmacherskie

Gole są solą futbolu, a kursy bukmacherskie solą zakładów. To wokół nich się tutaj wszystko obraca, bo dają nam odpowiedź na wiele pytań. Możemy dowiedzieć się np. kto jest faworytem danego spotkania lub turnieju. Dzięki nim gracze również są w stanie się dowiedzieć, ile mogą wygrać, kiedy obstawią wybrane przez siebie spotkania. Typer może łatwiej określić ryzyko, jakie wiąże się z danym zakładem właśnie dzięki kursom bukmacherskim. Im mniejszy/niższy, tym większa szansa zajścia jakiegoś zdarzenia. Na mocniejsze zespoły będą z reguły niższe kursy, niż na ich przeciwników. Gracze szukają atrakcyjnych ofert, które pomogą im wygrać jak największe pieniądze z zakładów.

Zazwyczaj nie różnią się one między sobą aż tak bardzo. Różnice bywają minimalne, ale przy większej liczbie zdarzeń na kuponie, łatwo je zauważyć gołym okiem. Znaczenie ma tutaj marża bukmacherów, którzy pobierają również procent za samo wystawienie swojej oferty. Im niższa marża tym wyższy kurs i odwrotnie. Bukmacherzy nie zarabiają więc wyłącznie na wygranych zakładach, ale także na osobnych marżach. Porównuj ze sobą kursy w różnych miejscach, aby mieć możliwość skorzystania z jak najlepszej oferty.

Zakłady na żywo

Zakłady na żywo cieszą się coraz większą popularnością. Obstawianie meczu w trakcie jego trwania daje dodatkowe możliwości i doświadczeni gracze zdecydowanie polecają ten rodzaj zakładów. Oprócz standardowego typowania, mamy dostęp również do typów, które nie są dostępne w tradycyjnej ofercie. Przykładem może tu być na przykład to, kto następny strzeli gola. Do wyboru graczy jest zatem więcej rynków zdarzeń, a także zmienne kursy, które są poprawiane i ustalane na podstawie bieżących zdarzeń meczowych. Dodatkowo od niedawna dostępne są transmisje na żywo, które ułatwiają sprawę obstawiania live. Nie każdy bukmacher posiada je w swojej ofercie, więc najlepsi mogą się pochwalić takimi dodatkami.

Aplikacja mobilna

W obecnych czasach niezbędna jest aplikacja mobilna do bukmachera. Ci którzy jeszcze nie mają jej w swojej ofercie wiele tracą. Dziś zdecydowana większość zakładów obstawiana jest właśnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W tym celu warto mieć w zanadrzu aplikację i nasze zakłady zawsze pod ręką. Ważne jest aby była ona funkcjonalna i dawała dostęp do wszystkich opcji u bukmachera. Istotne jest również to, by grało się nam wygodnie i istniała możliwość skorzystania ze wszystkich dostępnych bonusów. Oprogramowanie lub strona kompatybilna do responsywnego korzystania z usług bukmacherskich to obowiązek i najlepszy bukmacher powinien zadbać o swoją aplikację. Kluczowa jest tutaj prostota i funkcjonalność, bo przecież w korzystaniu z aplikacji chodzi o szybki i łatwy dostęp do tego, co akurat potrzebujemy.

Bonusy powitalne

Czyli to na co największą (jedyną?) uwagę zwracają początkujący gracze, chociaż i bardziej doświadczonym zdarza się zapomnieć dokładnie doczytać regulaminu i dać się skusić kwocie na banerze. Poniżej dokładnie porównamy oferty bukmacherów, ale chcielibyśmy podkreślić iż czynimy to w celach informacyjnych. Bonus jest tym co cieszy, ale zawsze należy dokładnie przeczytać regulamin, aby zwrócić uwagę nie tylko na kwotę bonusu, ale także wymogi obrotowe, czy minimalny akceptowalnych kurs.

Przepraszamy za nieco edukacyjny ton, ale po prostu z komentarzy początkujących graczy wiemy, że wielu z nich o tym zapomina i potem czuje się rozczarowana, gdyż naturalnie bukmacherzy podkreślają plusy swoich ofert, a raczej dość głęboko w regulaminach ukrywają minusy, czyli te zapisy o których początkujący gracze dowiadują się „po fakcie”, kiedy dopytują pracownika Customer Serwisu dlaczego nie mogę wypłacić swojego bonusu. Jakie bonusy na start oferują bukmacherzy?

  • Bonus od depozytu
  • Darmowy zakład
  • Zakład bez ryzyka

To najpopularniejsze bonusy powitalne w ofertach bukmacherów. Każda z nich charakteryzuje się czym innym. Pierwszy to dodatek w wysokości naszej pierwszej wpłaty. Drugi to dodatkowe środki na zakłady, a trzeci to zwrot po przegranym kuponie. Bukmacherzy oferują jednak coś nie tylko nowym graczom, ale również swoim stałym klientom.

Promocje dla stałych graczy

Zachęcenie gracza do założenia konta bonusem to jedna sprawa. Ważniejsze jest jednak zatrzymanie typera na dłużej i zaoferowanie mu atrakcyjnych warunków obstawiania. Mogą to być promocje regularne lub czasowe w zależności od obecnych wydarzeń czy imprez w świecie sportu. Wydaje się, że bukmacherzy mają coraz to oryginalniejsze pomysły, które starają się wdrażać do swoich ofert. Konkurencja jest dość spora, więc nic dziwnego, że wciąż starają się zaskoczyć graczy czymś oryginalnym. Ostatnio wielkie poruszenie wywołał bukmacher Fuksiarz kod promocyjny, który zaproponował nietypowe promocje, których jeszcze nikt inny na rynku nie miał. Chodzi tu przede wszystkim o Early Payout, który gwarantuje wygraną jeszcze przed zakończeniem spotkania. Wystarczy, że obstawiona przez Ciebie drużyna uzyska dwubramkową przewagę w trakcie meczu. Pojawił się również atrakcyjny cashback bez końca, którego można korzystać praktycznie cały czas. Popularne są również oferty gry bez podatku, których często poszukują gracze. Dodatkowe promocje w postaci darmowych zakładów również się zdarzają, ale zauważalnie rzadziej.

FAQ

Ilu mamy legalnych bukmacherów na rynku bukmacherskim?

Obecnie na rynku mamy kilkunastu organizatorów zakładów wzajemnych. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i często się zmienia, ponieważ zdarza się, że dochodzą nowi bukmacherzy, a inni kończą swoją działalność.

Którzy bukmacherzy są legalni?

Legalny bukmacher to taki, który otrzymał wymaganą licencję od ministerstwa finansów. Jest ona niezbędna do prowadzenia działalności bukmacherskiej w Polsce. W przeciwnym razie zakłady są prowadzone niezgodnie z prawem. 

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Jeśli chcesz wybrać najlepszego bukmachera, określ najpierw, co chciałbyś żeby miał on w ofercie. Istotny może być atrakcyjny bonus powitalny lub możliwość gry bez podatku. Zdecyduj czego szukasz i oczekujesz, a następnie sprawdź nasze recenzje polskich bukmacherów.

Jakie bonusy na start przygotowali bukmacherzy?

Istnieje kilka różnych bonusów powitalnych w polskich zakładach bukmacherskich. Najpopularniejszymi z nich są bonus od wpłaty na konto, zakład bez ryzyka ze zwrotem na konto po przegranym zakładzie oraz freebet, czyli darmowe środki na zakłady bukmacherskie.

W jakim celu stworzony został ranking bukmacherów?

Ranking bukmacherów powstał, aby gracze mogli w prostszy sposób określić, co ich interesuje. Uporządkowany ranking pozwala łatwiej zorientować się w sytuacji na rynku oraz w najważniejszych elementach ofert bukmacherskich.

SG