Zakłady bukmacherskie to hazard, pamiętaj o tym!

My gramy odpowiedzialnie, gramy fair, gramy przejrzyście, dlatego przypominamy o tym, że zawieranie zakładów sportowych może uzależniać. 

Każdy legalny bukmacher, zgodnie z ustawowym obowiązkiem, musi informować o tym, że branie udziału w jego zakładach wiąże się z ryzykiem uzależnienia, utraty pieniędzy, a co za tym idzie problemów w życiu osobistym czy zawodowym. Dlatego, zanim przystąpisz do gry, zastanów się, czy wiesz, co robisz i czy znasz ryzyko.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w Polsce?

Pamiętaj o podstawowej zasadzie – graj tylko u legalnych bukmacherów. Każde inne branie udziału w zakładach jest niedozwolone i karalne, ryzykujesz wówczas nie tylko utratę pieniędzy z nietrafionego zakładu.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w zakładach sportowych, w pierwszej kolejności sprawdź, czy bukmacher, u którego planujesz obstawiać, działa legalnie. Jak to zweryfikować? To proste – na jego stronie powinna znaleźć się informacja o posiadaniu stosownego zezwolenia oraz regulamin gry. Jeśli tego nie znajdziesz, wycofaj się!

Jest jeszcze jeden sposób – najprostszy. Korzystaj z naszej strony, ponieważ oferta bukmacherów, którą znajdziesz u nas, jest sprawdzona, zweryfikowana i dzięki temu masz 100% pewności, że grasz u legalnego bukmachera!

Legalni bukmacherzy w Polsce

Zgodnie z tzw. ustawą hazardową, znowelizowaną w 2017 roku, zakłady sportowe mogą być organizowane WYŁĄCZNIE przez podmioty (firmy), które otrzymały specjalne zezwolenie (licencję) Ministra Finansów.

Pozwolenie na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce może otrzymać firma, która spełni szereg warunków, w tym między innymi udokumentuje legalność kapitału zakładowego oraz jego wysokość na pokrycie wypłat dla graczy.

Celem tych regulacji jest zwiększenie bezpieczeństwa graczy, dlatego tak ważne jest, aby zakłady bukmacherskie zawierać tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów.

Ryzyko związane z zakładami bukmacherskimi

Zawieranie zakładów to rodzaj hazardu, który wiąże się z określonym ryzykiem. Każdy gracz narażony jest na:

Z każdym zawartym zakładem masz szansę na zwycięstwo lub przegraną. Dobrze obstawiony kupon to wygrana i dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Jednak jest i druga strona medalu – źle wytypowany wynik oznacza utratę pieniędzy. Zakłady bukmacherskie to hazard, musisz o tym pamiętać, gdy planujesz wypełnić kolejny kupon.

Jak każda inna gra hazardowa, także i zawieranie zakładów wzajemnych może uzależnić. Zastanów się, czy masz kontrolę nad tym, ile pieniędzy przeznaczasz na zakłady i jak często to robisz. Pomyśl, czy zdarzyło Ci się pożyczać pieniądze, żeby tylko móc obstawić jakiś mecz. Czy czujesz, że MUSISZ zagrać, nawet jeśli nie masz już na to pieniędzy?

Jeśli choć w minimalnym stopniu masz poczucie, że hazard i zakłady stają się problemem, szybko poszukaj fachowej pomocy np. poprzez portal Anonimowi Hazardziści.

Graj odpowiedzialnie

Mamy nadzieję, że szczegółowo przeczytałeś naszą stronę poświęconą odpowiedzialnej grze. Stworzyliśmy ją dlatego, aby każdy miał świadomość, że zakłady bukmacherskie to z jednej strony szansa na wygraną, ale z drugiej – ryzyko porażki.

Pamiętaj, graj odpowiedzialnie! Jeśli zakłady, to tylko z legalnymi bukmacherami. Wszystkie kody bukmacherskie, które znajdziesz u nas, pozwalają grać u licencjonowanych firm. Pamiętaj także, że nie każdy kupon przyniesie Ci wygraną, co znaczy, że możesz stracić pieniądze, które obstawiasz. 

Gdy poczujesz, że tracisz kontrolę nad obstawianiem zakładów, skontaktuj się ze specjalistą.