krecz w tenisie

Co to krecz w tenisie? Jak rozlicza go bukmacher?

Krecz w tenisie ziemnym oznacza sytuację, w której zawodnik rezygnuje z dalszej gry w trakcie meczu z powodu kontuzji, choroby lub innej nagłej przyczyny uniemożliwiającej kontynuowanie rywalizacji. Krecz może mieć miejsce na każdym etapie meczu – od rozgrzewki przed pierwszym punktem, aż do samego końca spotkania. Jak w takim przypadku bukmacher rozlicza zakład na tenis ziemny, gdy jeden z zawodników skreczował?

Tenis jest bardziej wymagający niż się wydaje

Tenis ziemny, jako sport o wysokiej intensywności, wiąże się z ryzykiem kontuzji. Gdy zawodnik decyduje się na krecz, mecz zostaje oficjalnie zakończony, a przeciwnik zostaje ogłoszony zwycięzcą. Wynik zapisuje się z zaznaczeniem, który set lub gem został przerwany. Gracz, który chce skreczować, zazwyczaj sygnalizuje to sędziemu głównemu lub lekarzowi turnieju. 

Po konsultacji, decyzja o kreczu jest ogłaszana oficjalnie. W tej sytuacji zawodnik przegrywa, a jego rywal przechodzi do następnej rundy lub wygrywa cały turniej, jeśii krecz miał miejsce w finale.

BONUS

220 ZŁ
  • 200 zł bonus 100% od pierwszej wpłaty
  • 20 zł bonus bez depozytu

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Krecz w tenisie – najczęstsze przyczyny:

Kontuzje – może to być nagła kontuzja, np. skręcenie kostki, naciągnięcie mięśnia, uraz pleców itp.

Choroba – zawodnik może poczuć się źle z powodu choroby, np. grypy, przeziębienia, problemów żołądkowych.

Inne powody – mogą to być także inne nieprzewidziane okoliczności, jak np. problemy rodzinne czy osobiste, które uniemożliwiają dalszą grę.

Aby uniknąć kontuzji i tym samym kreczów, warto umiejętnie zarządzać kalendarzem i odpoczywać oraz regenerować się pomiędzy turniejami. Ważne są też regularne treningi, odpowiednia dieta czy masaże.

Krecz w tenisie: przykład

Przykładem takiego zdarzenia jest mecz Magda Linette – Ashleigh Barty w drugiej rundzie Roland Garros. Polka trafiła na wyżej notowaną rywalkę i wydawało się, że nie ma większych szans na zwycięstwo. Ostatecznie wygrała pierwszego seta, a w drugim Australijka skreczowała z powodu urazu.

BONUS

1400 ZŁ
  • Cashback 100% po 1. depozycie do 400 zł
  • Cashback 50% po 2. depozycie do 500 zł
  • Cashback 50% po 3. depozycie do 500 zł

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Jak bukmacherzy rozliczają krecz?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że tenis ziemny to bardzo popularny sport do obstawiania. Gracze na swoich kuponach najczęściej umieszczają piłkę nożną, a później właśnie tenis.

Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie? Większość operatorów rozlicza go po kursie 1, czyli mecz, w którym jeden z zawodników skreczował, traktuje jako zwrot stawki. Bukmacher uznaje wtedy mecz jako nieodbyty. Trzeba jednak dodać, że nie wszyscy legalni bukmacherzy traktują to w ten sam sposób.

Niektórzy bukmacherzy po kreczu rozliczają kupon gracza jako wygrany lub przegrany, w zależności od tego, na którego gracza postawił – na tego, który wygrał turniej lub przeszedł do kolejnej rundy, czy na tego, który skreczował. Warto przeczytać na stronie bukmachera lub zapytać konsultantów na czacie o to, jak dana firma rozlicza krecz.

BONUS

2135 ZŁ
  • Bonus do 2000 zł
  • 25zl bonus (tylko z Naszym kodem!)
  • 20 zł Cashback na aplikacje, 20 zł bonus bez depozytu
  • 50 zł + 20 zł – dodatkowe bonusy do zebrania
  • graj przez 33 dni bez podatku

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Najczęściej jednak spotkasz się z odpowiedzią, że krecz = zwrot stawki po kursie 1. Wtedy gracz nic nie traci, ale też niczego nie zyskuje. Tak jak na kuponach z jednym zakładem. Z kolei na kuponach z kilkoma zdarzeniami (AKO), ten mecz jest właściwie usuwany z listy i traktuje się go tak, jakby go w ogóle nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Argentyna – Kolumbia: kursy i typy bukmacherskie (15.07.24)