Zakład bez remisu

Zakład bez remisu, czyli draw no bet. Co to jest?

Zakład Bez Remisu (ZBR) znany jest również jako Draw No Bet (DNB). To pojęcie oznacza zawarcie zakładu bukmacherskiego, w którym możliwe jest wybranie zwycięzcy danego spotkania, lecz nie ma w nim opcji wytypowania remisu. W dalszej części tekstu dowiesz się, czym dokładnie jest zakład bez remisu oraz poznasz jego przykłady.

Zakład bez remisu - co to?

Zakład bez remisu oznacza się skrótem ZBR i w najprostszym tłumaczeniu oznacza rodzaj zakładu, w którym nie ma możliwości wystąpienia remisu. Angielskie tłumaczenie to „draw no bet” i ma skrót DNB. Mecz, w którym dochodzi do remisu, zdarza się bardzo często, dlatego też ten rodzaj zakładu jest bardzo popularny. Znaleźć go można w ofercie każdego legalnego polskiego bukmachera.

Najpopularniejsze sporty, w których gracz może typować zakład bez remisu, kiedy ma wątpliwości co do danego spotkania, to:

  • Piłka nożna
  • Piłka ręczna

Zakład bez remisu nie ma jednak zastosowania w niektórych sportach z uwagi na to, że nigdy nie występuje w nich remis, ponieważ zwycięzca jest wyłaniany od razu po zakończeniu rywalizacji. Do grona takich dyscyplin zalicza się chociażby:

  • Tenis ziemny
  • Siatkówka
  • Formuła 1

BONUS

3755 ZŁ
  • Freebet od pierwszej wpłaty do 200 PLN
  • Cashback do 3500 PLN
  • Freebet 35 PLN za pierwszy depozyt min. 50 PLN
  • Freebet 20 PLN za pobranie aplikacji

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

W tradycyjnym zakładzie 1X2 w piłce nożnej możliwe są trzy opcje:

1: wygrana gospodarzy

X: remis

2: wygrana gości

Zakład bez remisu często jest oznaczany jako 12. Wówczas gracz ma tylko dwie możliwości

1: wygrana gospodarzy

2: wygrana gości

Jeśli mecz zakończy się remisem, to zakład jest uznawany za nieważny.

Zakład bez remisu – przykłady

Zakład bez remisu zapewnia graczom nieco niższe kursy z uwagi na to, że w przypadku zakończenia spotkania remisem otrzymuje się zwrot stawki, a kupon nie jest przegrany. Kursy są jednak wyższe w stosunku do zakładu podwójnej szansy, gdzie gracz typuje zwycięstwo/remis gospodarzy, zwycięstwo gospodarzy lub gości albo remis/zwycięstwo gości, dzięki czemu zwiększa szansę na wygraną, lecz kurs na jego wydarzenie jest mniejszy.

 

Przykład 1

Gracz typuje, że w meczu Arsenal – Chelsea triumfować będą gospodarze. Jego kupon będzie wygrany, jeśli Kanonierzy zwyciężą. Przegra natomiast, jeżeli lepsi będą goście. W przypadku remisu stworzony przez niego zakład jest uznany za nieważny.


Przykład 2

Bukmacher ma w swojej ofercie mecz Burnley – Manchester City w Premier League. Kurs na wygraną gospodarzy w tradycyjnym zakładzie 1X2 wynosi 8.65, na remis 5.25, a na zwycięstwo gości 1.33. W zakładzie bez remisu kurs na Burnley to 6.55, a na Manchester City 1.11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Polska – Japonia w siatkówce kobiet: kursy i typy bukmacherskie (28.07.24)