Bukmacherzy bez podatku. Wyższe wygrane w zakładach

Bukmacherzy bez podatku to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w branży bukmacherskiej. Kiedyś było to niepotrzebne, ponieważ żaden bukmacher nie odprowadzał podatku od gier i typerzy mogli się cieszyć całością swojej wygranej. Po nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku sytuacja się diametralnie zmieniła. Przepisy zmusiły bukmacherów do płacenia podatków, a w efekcie odbiło się to na graczach. Restrykcje podatkowe w Polsce są jednymi z najbardziej wymagających, więc gracze często rezygnują z obstawiania. Jest jednak opcja, aby grać bez podatku i zaraz dowiecie się, jak to robić.

Bukmacherzy bez podatku. Wyższe wygrane w zakładach

Jaki bukmacher bez podatku?

W Polsce gracze zakładów bukmacherskich mają nieco utrudnione zadanie. Gra bez podatku jest rzadkością, więc nie każdy typer będzie mieć okazję na skorzystanie z najlepszych ofert. U których bukmacherów możemy obstawiać bez podatku?

BukmacherTOTALbetFortunaNobleBETLV BetforBET
gra bez podatkuregularnahappy hours30 dni po rejestracji14 dni po rejestracji30 dni po rejestracji
wymagania, by grać bez podatkuAKO z 3 zdarzeń; min. kurs 1.30AKO 3 zdarzenia, każde z kursem 1.30AKO z 3 zdarzeń; kurs całkowity 2.20AKO z 3 zdarzeń; kurs całkowity 2.40AKO 3 zdarzenia, każde z kursem 1.30

Powyższa tabela przedstawia 6 firm bukmacherskich, w jakich możemy grać bez podatku. Część oferuje obstawianie regularne, a kilku niweluje podatek w ramach oferty powitalnej dla nowych graczy. Wtedy mogą oni obstawiać bez podatku przez określony z góry czas.

Zakłady bez podatku

Zakłady bez podatku to marzenie każdego polskiego gracza. Obecnie obowiązek podatkowy uprzykrza życie zarówno graczom, jak i bukmacherom. Istnieją jednak sposoby na to, by nieco umilić sobie grę w zakładach. Od każdego zakładu odliczane jest 12% podatku, a niektórzy bukmacherzy oferują nam wzięcie go na siebie. Wiąże się to z wyższymi ewentualnymi wygranymi, więc na pewno trzeba się tym wątkiem zainteresować. Czasami pojawiają się specjalne promocje, które umożliwiają obstawianie bez podatku. Niekiedy bukmacherzy decydują się włączyć opcję takiej gry do swojej oferty powitalnej dla nowych graczy. Są jednak również tacy, u których regularnie możemy stawiać zakłady bez podatku. Trzeba spełnić oczywiście konkretne warunki, ale nie są one przesadnie wygórowane. Najczęściej chodzi o zagranie minimum 3 zdarzeń na kuponie. Jest to akceptowalny warunek. Zdecydowanie da się wyjść na tym z zyskiem.

Podatek w zakładach bukmacherskich

Od kiedy w życie weszła nowa ustawa hazardowa w 2017 roku, branża bukmacherska musiała mocno odmienić swoje działanie. To właśnie wtedy wprowadzono obowiązek odprowadzania podatków przez bukmacherów, przez co część wycofała się z rynku. Bukmacherzy zostali zmuszeni do uzyskania oficjalnej licencji od Ministerstwa Finansów, a także do odprowadzania podatków w Polsce. Podatek od każdego wniesionego zakładu to 12% stawki kuponu. To najwyższy poziom podatkowy w całej Unii Europejskiej. Jednak to nie koniec. Poza tym wprowadzono również podatek od wysokich wygranych. Gracz traci 10% od każdej wygranej powyżej 2280 złotych. Są jednak sposoby na to, żeby grać bez podatku.

Jak grać bez podatku?

Doświadczeni gracze zakładów bukmacherskich znają sposoby na omijanie podatków od wysokich wygranych. Z kolei część bukmacherów ułatwia grę bez podatku od zakładów. W ten sposób można w prosty sposób uniknąć dodatkowych kosztów i cieszyć się wyższymi wygranymi. Jak to zrobić? W przypadku podatku od zakładów jesteśmy zdani na łaskę buków i trzeba szukać specjalnych ofert. O tym jednak za chwilę, a najpierw skupmy się na grze bez podatku od wysokich wygranych.

Jak już wspominaliśmy, każda wygrana powyżej 2280 PLN jest dodatkowo opodatkowana. Można z tym żyć, a można też przechytrzyć system. Przede wszystkim można spróbować zmniejszyć stawkę, aby proponowana wygrana mieściła się w widełkach zwykłej wygranej. Jeśli koniecznie chcemy zagrać za daną kwotę, możemy rozbić nasz zakład na kilka takich samych kuponów. Po prostu dzielimy stawkę na równe, mniejsze części i wtedy żaden ze zmultiplikowanych kuponów nie jest obarczony podatkiem. Często bukmacherzy nie mają nic przeciwko takim działaniom, ale czasami mogą się przyczepić, więc warto mieć to na uwadze.

Legalni bukmacherzy bez podatku

Powiedzmy otwarcie, że są w Polsce legalni bukmacherzy, u których spokojnie możemy grać bez podatku. Nie trzeba więc konieczne obstawiać u zagranicznych operatorów i narażać się na konsekwencje prawne z tym związane. Na naszym rodzimym rynku znajdziemy kilka ofert stawiania zakładów bez podatku. Niektóre z nich wiążą się z założeniem konta bukmacherskiego i obowiązują tylko przez określony czas. Istnieją jednak też takie, które działają cały czas i są do dyspozycji graczy. Sprawdźmy, którzy legalni bukmacherzy oferują grę bez podatku.

Regularna gra bez podatku w TOTALbet

W TOTALbet gracze mogą liczyć na grę bez podatku przy każdym postawionym zakładzie. Aktualny wymóg to 3 zdarzenia, każde z kursem min. 1.30. Jeśli ten wymóg zostanie spełniony, można dodać zdarzenia poniżej tego kursu, a brak podatku i tak pozostanie aktywny na kuponie. Dodatkowo, każde kolejne zdarzenie powiększa % wygranej

Fortuna ulepszyła Happy Hours

W poprzedniej wersji ta promocja pojawiała się Fortunie w określonych momentach. Na przykład bukmacher uruchamiał ją przed weekendem lub z okazji meczów w europejskich pucharach. W określonych dniach i godzinach można było załapać się na grę bez podatku i zagrać o wyższe wygrane. Poza tym wcześniej gracze sami dobierali z oferty odpowiedni bonus, który podnosił ich wygraną. Obecnie Happy Hours to tylko nazwa. Promocja jest aktywna na plotformie bukmachera zgodnie z kalendarzem Happy Hours. Po spełnieniu konkretnych wymagań, do kuponu zostanie doliczona odpowiednia kwota, aby pokryć koszty podatku. To zdecydowanie łatwiejsze niż w przeszłości. Warto dodać również, że jeśli któreś ze zdarzeń by się nie odbyło, gra bez podatku obowiązuje cały czas. Fortuna jak widać, postawiła na ciekawe udogodnienia.

Prezent od NobleBET za rejestrację

U bukmachera NobleBET możemy się spodziewać gry bez podatku w zamian za założenie konta. Jest to część oferty powitalnej, która naprawdę robi wrażenie. Poza bonusami na start, mamy właśnie opcję gry bez podatku przez 30 dni. To znacznie dłużej niż w przypadku konkurencji. Co należy zrobić, aby obstawiać bez podatku w NobleBET? To proste, wystarczy zagrać kupon złożony z 3 zdarzeń. Kurs całkowity takiego zakładu powinien wynosić co najmniej 2,20. To ciekawa opcja dla graczy, którzy chcieliby zacząć przygodę z nowym bukmacherem i liczą na szereg dodatków na start.

Załóż konto w LV Bet i graj bez podatku

W LV Bet możemy liczyć na grę bez podatku zaraz po zarejestrowaniu się u tego bukmachera. Sam LV Bet zaznacza, że likwiduje podatek po założeniu konta. Jako nowy gracz możesz się cieszyć grą bez podatku przez 14 dni. Oczywiście należy też spełnić konkretne wymagania. Żeby grać o wyższe wygrane w LV Bet należy stworzyć kupon z kursem całkowitym na poziomie 2,40 lub wyższym. Bukmacher zaznacza również, że muszą się znaleźć na nim co najmniej trzy spotkania. To nieco wyższe wymagania niż u pozostałych bukmacherów, ale wciąż są one do zrealizowania bez większego wysiłku.

Bez podatku na start w forBET

Tutaj podobnie jak w powyższych przypadkach, możemy otrzymać promocję na start, w ramach której zagramy bez podatku. Bukmacher forBET zdecydował się na opłacenie podatku z własnej kieszeni przez 30 dni od daty nowej rejestracji. Gracz może wtedy liczyć na dużo wyższe wygrane, więc powinien ten czas wykorzystać do maksimum. Warunki w forBET są całkiem przystępne. Tutaj należy zagrać 3 zdarzenia na swoim kuponie, a każde z nich powinno mieć kurs 1,30. Bez przeszkód możemy zatem grać aż 2 tygodnie bez podatku. Wymagania nie są wcale trudne do spełnienia.

forBET dodatkowo często wprowadza czasowe promocje „bez podatku”, dlatego warto obserwować social media bukmachera i czekać na informację o aktywowanej promocji.

Czy warto grać bez podatku?

Jak najbardziej warto grać bez podatku. Pozwoli to nam na osiągnięcie wyższej wygranej, a o to przecież chodzi każdemu graczowi. Wystarczy, że spełnimy wymagania danego bukmachera i zostaniemy zwolnieni z podatku. Najczęściej chodzi o konkretną liczbę zdarzeń lub warunek kursowy. Nie są to nie wiadomo jak skomplikowane wymagania, więc wielu typerów często na tym korzysta. Gra bez podatku jest zdecydowanie bardziej opłacalna, więc warto się nad nią zastanowić.

Dlaczego w Polsce mamy podatek od zakładów?

W 2017 roku w życie weszła nowelizacja obowiązującej ustawy hazardowej w naszym kraju. Od tego czasu firmy bukmacherskie muszą odprowadzać podatek od każdego postawionego zakładu oraz dodatkowo w przypadku wysokich wygranych.

Ile wynosi podatek od zakładów i wygranych?

Od każdej stawki zakładu odejmowane jest 12%, które automatycznie pokrywa koszt podatku. Przy wysokiej wygranej państwo pobiera dodatkowe 10% wygranej.

Jak wygląda gra bez podatku?

W zakładach podatek pobierany jest automatycznie po postawieniu kuponu. W efekcie wychodzi na to, że to gracz pokrywa koszty podatkowe. Niektórzy bukmacherzy oferują jednak grę bez podatku, która równa się wypłacie pełnej wygranej, niepomniejszonej o wartość podatku.

Czy na polskim rynku są bukmacherzy bez podatku?

Oczywiście, że tak. W Polsce mamy kilku buków, którzy mogą zaproponować opcję gry bez podatku. Trzeba uważnie śledzić ich oferty i korzystać z gry o pełną pulę.

Gdzie można obstawiać bez podatku?

Regularne zakłady bez podatku można stawiać w TOTALbet, Fortunie. Są także bukmacherzy, którzy proponują grę bez podatku w ramach promocji.