Jak ograć bukmachera? Tych błędów w obstawianiu unikaj!

Obstawianie wydarzeń sportowych (i nie tylko) to dla niektórych osób nie tylko forma „podbicia” emocji podczas ich oglądania, ale również potencjalna okazja do zarobku – niekiedy naprawdę dużego. Aby jednak móc na niego liczyć, warto wiedzieć, jakich błędów w zakresie zawierania zakładów unikać. Dziesięć poniższych porad bukmacherskich przyda się więc wszystkim graczom, a przede wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają obstawianie za pieniądze. Jeśli więc nie chcesz ich tracić, a zyskiwać, koniecznie sprawdź nasz „dekalog typera”!

1. Nie obstawiaj bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez „żółtodziobów” jest brak odpowiedniej wiedzy na temat dyscyplin, które obstawiają. Znaczna ich część rozpoczyna typowanie, kierując się przede wszystkim intuicją, która jednak – jak doskonale wiadomo – bywa zawodna. Warto zatem wziąć pod uwagę różnego rodzaju statystyki, opinie ekspertów czy przedmeczowe doniesienia medialne na temat formy poszczególnych drużyn/zawodników. Przed rozpoczęciem obstawiania warto też przeznaczyć trochę czasu na zaznajomienie się z podstawowymi zasadami, terminami oraz informacjami na temat tego, skąd brać dobre typy bukmacherskie

BONUS

335 ZŁ
 • 300 zł zakład bez ryzyka
 • 10zl freebet -> tylko z naszym kodem!
 • 20 zł bez depozytu na start
 • 5 zł bonus za udostępnienie kuponu

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

2. Unikaj obstawiania pod wpływem emocji

Wielu nowicjuszy obstawia pod wpływem emocji – bez jakiegokolwiek planu. A to nierzadko prowadzi często do chaotycznych decyzji i, w konsekwencji, strat finansowych. Brak odpowiedniej strategii to jak podróżowanie bez mapy – niewykluczone, że zdołasz dotrzeć do bukmacherskiego El Dorado, ale jednak obstawiamy (nomen omen), że prędzej zabłądzisz. Warto zatem opracować własną strategię obstawiania, która będzie oparta na rzetelnej analizie danych i wyników, kluczowe jest trzymanie się ustalonego planu – również finansowego – i nieuleganie emocjom. 

BONUS

777 ZŁ
 • Bonus 100% do 200 zł i Freebet 20 zł
 • Bonus 100% do 200 zł i Freebet 20 zł
 • Bonus 100% do 300 zł i Freebet 37 zł

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

3. Nie zakładaj się o zbyt duże kwoty!

Jednym z najgroźniejszych błędów czyhających na graczy – bez względu na ich „staż” – jest obstawianie zbyt dużych kwot pieniędzy. Nowicjusze często zapominają, że obstawianie powinno być głównie formą rozrywki, a nie źródłem kłopotów finansowych. Zasada „nie stawiaj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić” powinna zatem przyświecać każdemu obstawiającemu. Warto ustalić sobie budżet na zakłady i trzymać się go, aby ewentualna strata środków (nawet w całości) nie doprowadziła Cię do problemów finansowych, które – jak wiadomo – często rzutują także na inne sfery życia graczy, m.in. rodzinną i zdrowotną. 

4. Nie ignoruj wysokości kursów i wartości zakładów 

Kolejnym błędem jest ignorowanie kursów i wartości zakładów. Wielu początkujących obstawia w pierwszej kolejności swoje ulubione drużyny/zawodników, nie zwracając uwagi na to, jakie kursy oferują bukmacherzy i czy dany zakład ma wartość. A takie działanie bywa bardzo zgubne. Dlaczego? Ponieważ jeśli w danym momencie ktoś jest „pod formą”, trudno oczekiwać od niego zwycięstwa z kimś, komu od pewnego czasu ona wyraźnie dopisuje. Unikaj zatem „życzeniowego” obstawiania – to, że postawisz dużą sumę na ulubiony zespół czy gracza, nie sprawi, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będzie on wygrywał zawsze i wszędzie. 

5. Kontroluj swoją grę! 

Brak samokontroli to jeden z głównych powodów, dla których wielu graczy traci swoje środki. Decyzje podejmowane pod wpływem emocji (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych), pogoń za stratami – stanowią tylko niektóre z błędów wynikających z braku samokontroli. Kluczowe jest utrzymanie samokontroli i nieuleganie emocjom. Warto ustalić sobie limity nie tylko limity finansowe, ale też maksymalny czas, który będzie zajmować Ci obstawianie zakładów. A w przypadku serii przegranych zakładów, zamiast próbować odzyskać straty na siłę i możliwie jak najprędzej, radzimy zrobić sobie przerwę i spokojne przeanalizowanie swojej strategii bukmacherskiej.

6. Nie stawiaj zbyt wielu kuponów jednocześnie

Początkujący gracze niekiedy przejawiają tendencję do obstawiania zbyt wielu zakładów jednocześnie, co często prowadzi do utraty kontroli nad wydatkami i trudności w śledzeniu wyników. Skup się więc na jakości, a nie ilości zakładów. Lepiej obstawiać rzadziej, ale za to bardziej przemyślane zakłady, które mają większe szanse na wygraną, niż byle jak, byle dużo. Analiza i selekcja kilku wartościowych zakładów najczęściej okazuje się najczęściej znacznie bardziej pozytywna w skutkach, co potwierdzi każdy doświadczony, mogący pochwalić się sporymi zyskami typer. 

BONUS

3300 ZŁ
 • Zakład bez ryzyka do 1175zł
 • Bonus od depozytu do 2000zł
 • Freebet 125zł ekstra!
 • 30 dni gry bez podatku (wygrana powiekszona o 14%!)

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

7. Nie podążaj za tłumem

Wielu początkujących graczy ślepo podąża za opiniami innych lub za popularnymi trendami, nie zastanawiając się, czy dany zakład rzeczywiście ma sens. To może prowadzić do obstawiania zakładów o niskiej wartości tylko dlatego, że są popularne. Postaraj się zatem wypracować własną strategię bukmacherską na bazie już istniejących i myśl krytycznie. To, że sto na sto osób obstawia zwycięstwo drużyny A, nie musi oznaczać, że rzeczywiście do niego dojdzie. Jeśli bowiem z Twoich analiz wynika, że zespół B może sprawić niespodziankę, może warto postawić na jego wygraną niewielką sumę? Wysoki w takich sytuacjach kurs powinien bowiem zapewnić spory zysk, a w razie niepowodzenia – nie stracisz zbyt wiele. 

8. Sprawdzaj zasady obstawiania u bukmacherów

Każdy legalny bukmacher ma swoje własne zasady i regulaminy, których nieznajomość może doprowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek, np. anulowania zakładów czy odrzucenia prośby o przelanie środków na konto w banku. Przed rozpoczęciem gry zalecamy zatem dokładnie zapoznać się z regulaminem wybranego operatora. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na warunki przyznawania i korzystania z bonusów, zasady dotyczące anulowania zakładów i inne kluczowe kwestie. To pozwoli uniknąć nieporozumień i potencjalnych problemów.

9. Nie typuj „na siłę”

Co to oznacza? Jeśli przez kilka kolejnych dni obstawiałeś z powodzeniem, nie staraj się usilnie podtrzymywać tej passy. W danym czasie nie ma godnych Twojej uwagi zdarzeń? W takim razie odpuść sobie i poczekaj, aż się pojawią. Zarobione do tej pory środki przeznacz zaś na pójście do kina, zakup nowego ubrania lub innego rodzaju cel. Od wszystkiego czasami trzeba odpocząć – od obstawiania zakładów także. Zwłaszcza że typowanie z powodzeniem potrafi wciągnąć, a nie chcesz przecież uzależnić się od emocji, które za sobą niesie, prawda? Zaserwuj sobie zatem co pewien czas „reset” i zajmij się czymś innym. 

10. Bądź cierpliwy! 

Ostatnim, ale nie mniej istotnym błędem, którzy często popełniają zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze, jest brak cierpliwości. Wielu z nich chce szybko osiągnąć duże wygrane, co popycha ich do ryzykownego obstawiania i – najczęściej – strat. Typowanie wydarzeń sportowych to maraton, a nie sprint – nigdy o tym nie zapominaj! Pamiętaj też, że sukces w obstawianiu wymaga czasu i cierpliwości. Skup się na długoterminowych celach i unikaj podejmowania pochopnych decyzji. Budowanie solidnej strategii i systematyczne jej realizowanie przyniesie lepsze rezultaty niż pogoń za szybkimi wygranymi – na pewno się o tym przekonasz. 

BONUS

250 ZŁ
 • Do 250zł Freebet bez obrotu!

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Argentyna – Kolumbia: kursy i typy bukmacherskie (15.07.24)