słownik bukmacherski

Słownik bukmacherski. Sprawdź najważniejsze pojęcia

Każdy gracz, który obstawia mecze, powinien znać podstawowe pojęcia dotyczące bukmacherki. Jeśli zastanawiasz się, co to jest AKO lub cashout, to koniecznie musisz przeczytać przygotowany przez nas słownik bukmacherski. To prawdziwe kompendium wiedzy o zakładach bukmacherskich.

1X2: typ zakładu, w którym gracz wybiera zwycięzcę meczu (1 – zwycięstwo gospodarzy, X – remis, 2 – zwycięstwo gości).

AKO: zakład kombinacyjny – inaczej KOMBI lub COMBO – który łączy wiele pojedynczych zakładów na jednym kuponie. Wszystkie wydarzenia muszą być wygrane, aby zakład był zwycięski.

Bankroll: całkowita kwota, którą gracz jest gotowy przeznaczyć na zakłady bukmacherskie.

Bet Builder: konstruktor zakładów bukmacherskich. Ta opcja oferuje połączenia na różnym kuponie kilku typów z jednego meczu, jak np. kto wygra mecz, kto wygra pierwszą połowę itd.

BONUS

1150 ZŁ
 • cashback 75% od pierwszego depozytu – do 450 zł
 • freebet 50% od drugiego depozytu – do 300 zł
 • cashback od trzeciego depozytu – do 300 zł
 • freebety – 100 zł 

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Bonus na start: inaczej pakiet powitalny lub oferta powitalna. Gracz otrzymuje go po rejestracji u bukmachera. W skład bonusu na start najczęściej wchodzi: gra bez podatku przez określony czas, cashback, freebet i/lub bonus od depozytu.

BTTS: ten skrót oznacza, że obie drużyny strzelą gola. To jeden z najpopularniejszych zakładów bukmacherskich.

Bukmacher: firma przyjmująca zakłady bukmacherskie od graczy i ustalająca kursy bukmacherskie dla różnych wydarzeń sportowych.

Cashback: oferta, w ramach której bukmacher zwraca część strat gracza jako bonus lub gotówkę, którą można wypłacić.

Cashout: opcja umożliwiająca graczowi zamknięcie zakładu przed zakończeniem wydarzenia, aby zabezpieczyć zysk lub zminimalizować straty.

BONUS

260 ZŁ
 • Zakład bez ryzyka do 50 zł bez obrotu
 • Cashback bez limitu do 200 zł
 • Freebet 10 zł w aplikacji za samą rejestrację!

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Depozyt: czyli wpłata na konto. Gracz po wykonaniu depozytu może później operować swoimi środkami i zdecydować, ile chce przeznaczyć na grę.

Dubel: kupon bukmacherski z dokładnie dwoma zdarzeniami.

Fix: określenie, którego chcielibyśmy uniknąć, jednak w świecie bukmacherki nadal jest obecne. Oznacza ustawione spotkanie w celu uzyskania konkretnej korzyści finansowej.

Freebet: to darmowy zakład bukmacherski. Bukmacher oferuje graczowi taki freebet w ramach bonusu na start lub po wykonaniu jakiegoś zadania.

H2H: to określenie dotyczy statystyk wcześniejszych meczów pomiędzy danymi drużynami czy zawodnikami.

Halftime/Fulltime: inaczej HT/FT. To określenie wyniku, który będzie do przerwy (HT) oraz do końca meczu (FT).

Handicap: forma zakładu, w której jedna strona otrzymuje wirtualną przewagę czy też wirtualną stratę punktową przed rozpoczęciem wydarzenia, aby zrównać szanse lub podbić kurs na danego zawodnika albo drużyn.

Handicap azjatycki: specjalny rodzaj handicapu, w którym nie ma remisu.

BONUS

100 ZŁ
 • 100 PLN bez ryzyka na start

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Hedging: strategia obstawiania przeciwnego wyniku, aby zminimalizować ryzyko utraty stawki. Często jest stosowany np. w tenisie ziemnym, gdy obstawia się zwycięstwo obu graczy. Zysk jest gwarantowany, ale po uwzględnieniu podatków gracz i tak wychodzi na niewielki minus.

Kursy bukmacherskie: liczba określająca stosunek wypłaty do stawki zakładu; im wyższy kurs, tym niższe szanse na wygraną i na odwrót.

Legalny bukmacher: to bukmacher, który otrzymał zezwolenie Ministerstwa Finansów na swoją działalność w Polsce. Przy okazji możesz sprawdzić nasz ranking bukmacherów, w których wymieniliśmy wszystkich najlepszych operatorów w naszym kraju. 

Limit stawki: maksymalna lub minimalna kwota, którą gracz może postawić na zakład bukmacherski.

Marża bukmacherska: procentowa nadwyżka kursów bukmachera, zapewniająca zysk operatorowi.

Pewniak: zakład bukmacherski, który po prostu musi wejść, choć nie zawsze jest rozstrzygnięty jako wygrany. Za pewniaki uznaje się zdecydowanych faworytów mierzących się z outsiderami. Przykładem może być starcie Realu Madryt z ostatnią drużyną LaLigi czy mecz reprezentacji Polski z San Marino.

Podwójna szansa: rodzaj zakładu bukmacherskiego, który umożliwia graczowi obstawianie dwóch możliwych wyników w meczu, zwiększając szanse na wygraną.

BONUS

1400 ZŁ
 • Cashback 100% po 1. depozycie do 400 zł
 • Cashback 50% po 2. depozycie do 500 zł
 • Cashback 50% po 3. depozycie do 500 zł

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Underdog: Inaczej też outsider, czyli określenie klubu lub zawodnika, który ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Przykładem underdoga jest np. drużyna Leicester, która w sezonie 2016 zdobyła sensacyjne mistrzostwo Anglii.

Void Bet: to anulowany zakład bukmacherski, który jest nieważny z powodu odwołania wydarzenia lub innych czynników.

Yield: wskaźnik efektywności gracza. Oznacza stosunek zarobku gracza do poniesionych przez niego inwestycji. Jak obliczyć Yield? Wystarczy odjąć od sumy wygranych kuponów sumę przeznaczonych stawek, a następnie podzielić tę liczbę przez sumę stawek i pomnożyć razy 100%.

Zakład bez depozytu: taki zakład bukmacherski przyznawany jest graczom w formie darmowych środków, za które mogą obstawiać mecze.

Zakład bez remisu: inaczej DNB (draw no bet). To zakład bukmacherski, w którym gracz obstawia zwycięstwo jednej z dwóch drużyn lub zawodników. W przypadku remisu postawiona kwota zostaje zwrócona graczowi.

BONUS

777 ZŁ
 • Bonus 100% do 200 zł i Freebet 20 zł
 • Bonus 100% do 200 zł i Freebet 20 zł
 • Bonus 100% do 300 zł i Freebet 37 zł

18+. Tylko dla osób pełnoletnich. Oferujemy legalne zakłady bukmacherskie. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Zakłady długoterminowe: zakłady bukmacherskie, które rozstrzygną się po dłuższym czasie. Przykładem jest typowanie króla strzelców LaLigi przed rozpoczęciem sezonu lub obstawienie, która reprezentacja wygra mistrzostwa świata 2030.

Zakłady na żywo: zakłady bukmacherskie, które można obstawiać w czasie rzeczywistym w trakcie trwania wydarzenia sportowego.

Zakłady specjalne: rodzaj nietypowych zakładów, których gracz nie znajdzie u każdego bukmachera. Przykładem może być zakład bukmacherski na to, kto wygra dany program telewizyjny lub kto będzie następnym prezydentem Polski.

Ziemniak: dawniej często używana nazwa bukmachera oferującego zakłady w punktach stacjonarnych. Z każdym kolejnym rokiem operatorów, którzy mają swoje lokale naziemne jest coraz mniej.

To są kluczowe terminy związane z zakładami bukmacherskimi, które pomogą zrozumieć podstawy tej branży. Zawierają one różnorodne pojęcia odnoszące się do różnych typów zakładów, kursów, strategii i terminologii używanej przez bukmacherów i graczy.

Zastanawiasz się, co możesz obstawiać? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych sportów do obstawiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy